Dovolenka v Rakúsku

Čoraz viac Slovákov cestuje k susedom

[j.protic] publikované: 2012-12-18 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Oblasť turizmu má v Rakúsku mimoriadne postavenie a významnou mierou sa podieľa na tvorbe HDP (vyše 7,5%). Ako odznelo na tlačovej besede Osterreich Werbung-u v Bratislave štatistické údaje o turizme v Rakúsku svedčia o veľmi pozitívnom vývoji tohto odvetvia a náraste turistov, ktorí prichádzajú do Rakúska nielen na zimnú, ale aj letnú dovolenku.


Takmer všetky ukazovatele svedčia o vysoko pozitívnom trende rozvoja cestovného ruchu u naších susedov. Rakúsko sa právom považuje za turistickú veľmoc, a patrí medzi TOP 15 destinácií na svete. Podľa údajov z roku 2011 /zdroj UNWTO, World Tourism Barometer, júl 2012/ Rakúsko z hľadiska príjazdov turistov figuruje na 11.mieste /vedie Francúzsko pred USA a Čínou/ . V roku 2011 zaznamenali v Rakúsku 34,6 mil.príjazdov, čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o 3,7%. Za 10 rokov nárast predstavuje +29%, Z toho domácich hostí bolo 11,6 mil/nárast +2,0%/ a zahraničných 23 mil /+4,6 %/. Priemerná dľžka pobytu bola 3,6 nocí. Priamo čo nepriamo bolo v roku 2010 v cestovnom ruchu zamestnaných asi 344 300 ľudí, čo predstavuje 9,9% celkovej zamestnanosti v krajine. . V príjazdoch podľa národností vedú Rakúšania s 33,% pred susedným Nemeckom /31,6%/, na 3.mieste figurujú Holanďania /7%/.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Je zaujímavé, že druhý najväčší percentuálny nárast príjazdov zaznamenali u slovenských turistov, ich počet stúpol na 148 tisíc. Čoraz viac Slovákov prichádza nielen v zime, za lyžovačkou, ale aj v letnom období. V rebríčku popularity u našincov vedie Tirol pred Salzburskom a Steiermarkom. Predpokladá sa,že záujem Slovákov bude čoraz väčší, hlavným lákadlom sú jedinečné krásy prírody, historické skvosty, možnosť športovania a relaxu a najmä kvalitné služby.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: