„CESTUJEME PO NOVOM“

Moderné cestovanie v Bratislavskom kraji

[j.protic] publikované: 2018-10-02 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Jednoduché a šikovné cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji ponúka mobilná aplikácia IDS BK obyvateľom Bratislavského kraja a jeho návštevníkom.


Bratislavská integrovaná doprava pripravila mobilnú aplikáciu, ktorá ako jediná na Slovensku spája nákup cestovných lístkov, vyhľadávanie kombinácií spojení a cestovné poriadky všetkých liniek v IDS BK – odznelo na nedávnej prezentácii projektu v Bratislave.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

V mobilnej aplikácii IDS BK budú mať cestujúci vždy po ruke všetko potrebné pre cestovanie. Môžu si zakúpiť jednorazové a denné cestovné lístky integrovanej dopravy, vyhľadať spojenia z miesta na mape či výberom z najbližších zastávok, nájsť aj cestovný poriadok ktorejkoľvek linky všetkých dopravcov zapojených do IDS BK.

 

„V cestovaní verejnou dopravou v bratislavskom regióne nastupuje nový trend, ktorý odzrkadľuje štandardy integrovaných systémov v zahraničí. Nielen historická zmena prinášajúca nadväzné autobusy a vlaky či nosnú vlakovú dopravu, ale aj moderná mobilná aplikácia potvrdzujú kvalitu cestovania po novom. Mobilnú aplikáciu IDS BK budeme inovovať a aktualizovať jej funkcie podľa potrieb cestujúcich a zmien v doprave. Ďakujem všetkým partnerom, dopravcom a cestujúcim, ktorí sa zapojili do jej testovania. Verím, že pravidelným používaním mobilnej aplikácie prídeme spoločne na množstvo ďalších zlepšení, ktoré urobia mobilnú aplikáciu IDS BK ideálnou pomôckou do vrecka pre každého cestujúceho,“ povedala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy.

 

„Postupnými krokmi našim obyvateľom aj návštevníkom zjednodušujeme život a jedným z týchto krokov je aj nová mobilná aplikácia integrovaného dopravného systému. Dopravné aplikácie sú vo svete absolútnou samozrejmosťou a k tomu sa už pridáva aj metropolitný región Bratislavy. V jednej aplikácii tak užívatelia nájdu nielen svoj spoj, ale rovno si môžu kúpiť lístok. Primárnou cieľovou skupinou sú, samozrejme, mladí ľudia. Či už pracujúci alebo dochádzajúci do škôl,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

 

„Po aplikáciách, ktoré sme zaviedli v bratislavskej MHD som rád, že nová aplikácia uľahčí a zjednoduší cestovanie ľuďom aj v rámci integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji. V súvislosti s výstavbou D4R7, verím, že bude zároveň nástrojom, ako motivovať viac ľudí, aby uprednostnili verejnú pred individuálnou dopravou,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Pre plnohodnotné využitie mobilnej aplikácie IDS BK je potrebné sa v aplikácii najprv zaregistrovať a vytvoriť si vlastný profil. V profile v mobilnej aplikácii IDS BK si užívateľ môže dobiť kredit. Cestovné lístky si následne môžu cestujúci zakúpiť buď z kreditu alebo aj použitím platobnej karty VISA, Mastercard, Maestro. Mobilná aplikácia IDS BK je vhodná aj pre zahraničných turistov. Pripravená je aj v anglickej a nemeckej verzii. Mobilná aplikácia IDS BK je voľne dostupná na stiahnutie pre operačné systémy Android a iOS.

 

Bratislavská integrovaná doprava zaznamenáva každoročný nárast počtu prepravených osôb v IDS BK. V roku 2017 narástol počet prepravených osôb o viac ako 820-tisíc. BID, a.s. predpokladá, že mobilná aplikácia IDS BK osloví predovšetkým nepravidelných cestujúcich, používateľov SMS lístkov a zahraničných turistov.

/zdroj: tlačová správa Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy/

 

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: