Národný park Dunajské luhy v lete

Bohatý prázdninový program

[j.protic] publikované: 2013-06-12 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Riečné korytnačky: /Foto: protič/

Ideálnym miestom na krátky rodinný výlet v letných mesiacoch môže byť návšteva Národného parku Dunajské luhy v susednom Rakúsku. Najmä pre Bratislavčanov je to doslova iba na skok, dajú sa tam stráviť veľmi pekné a najmä poučné chvíle.

 

 


 

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Odhaliť tajomstvá Národného parku Dunajské luhy (Donau-Auen), pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí a vychutnávať si zvláštnosti krajiny. Návšteva národného parku je skvelým tipom na rodinný výlet. Brány zámku Orth - centra národného parku - v obci Orth an der Donau, ktorý je kontaktným miestom a vstupnou bránou do národného parku.

Na multimediálnej výstave „DonAUräume“ o dunajských ramenách (je prístupná aj v slovenčine) sa hravým spôsobom možno dozvedieť o premenách tejto oblasti pri Dunaji

Na zámockom ostrove, ktorý je vonkajším areálom centra národného parku, môžete na vlastnej koži spoznávať osobitosti fauny (napr. európska korytnačka močiarna, užovka, syseľ) a flóry lužných lesov v okolí Dunaja. V jednom z dunajských ramien, v jedinečnej presklenej podvodnej stanici je možný unikátny pohlaď na život pod vodou.

Prázdninový program v júli a v auguste

Tohtoročnou novinkou počas prázdnín -, vždy každý štvrtok, počnúc júlom a končiac augustom, - sú v ponuke Národného parku Dunajské luhy špeciálne „prázdninové programy“ pre všetkých návštevníkov zámku Orth - centrum národného parku. Od 14.00 do 17.30 budú deti spoznávať ryby, hľadať najmenších vodných tvorov, zorientujú sa v základných faktoch ako je to s umením lietať.Zaujímavou ponukou je kombinovaná túra - plavba v nafukovacích člnoch po ramenách Dunaja a prechádzka po luhoch. Priame stretnutie s prírodou a svetom zvierat je zaujímavé pre deti, ale aj pre ich rodičov. Sprievodcovia národného parku vám poodhalia „zaujímavosti“, ktoré často ostávajú bežnému pozorovateľovi skryté. Na túru sa možno objednať do 20. októbra, každú nedeľu a sviatočné dni o 14,30 (pre 9 osôb)

Zámok Orth – centrum Národného parku Dunajské luhy (Donau-Auen) je až do konca septembra otvorený denne od 9.00 do 18.00 hod.., V období 1.október - 1. november: denne od 9.00 do 17.00 hod.

Blížšie informácie získate na: www.donauauen.at; schlossorth@donauauen.at

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: