TOP 10 najlepších letísk na svete 2017

Bratislavské letisko 8. vo východnej Európe

[j.protic] publikované: 2017-09-22 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Mníchovské letisko je najlepšie v Európe

1.Changi- Singapur, 2.Haneda - Tokio ,3. Incheon –Soul,4.Letisko v Mníchove, 5.Letisko v Hongkongu, 6.Hamad –Dauha, 7.Chubu –Nagoja, 8.Letisko v Zurichu, 9.Heathrow – Londýn,10.Frankfurtské letisko - poradie podľa medzinárodnej ankety.


Najlepšie letisko sveta je Singapurské letisko Changi Airport. Medzi 10 najlepších letísk sveta sa z Európy zaradilo Mníchovské letisko na 4. priečku, letisko v Zurichu na 8.mieste, londýnsky Heathrow, na 9.miesto a letisko vo Frankfurte na 10. priečku. Viedenské letisko je na 24. mieste, budapeštianske na 84., letisko v Prahe na 96. a Varšava na 99. mieste. Singapurské letisko Changi Airport si v hodnotení najlepších letísk sveta pripísalo prvé miesto už po piaty krát za sebou a dve desaťročia medzi najlepšie na základe recenzii zákazníkov. Ročný počet vybavených cestujúcich je 55,4 milióna. Slúži ako domov pre lietadlá spoločností Singapore Airlines, SilkAir a Tigerair a je 16. najvyťaženejším letiskom planéty. Chvály od turistov sa dočkalo vďaka svojej nezvyčajnej architektúre, efektívnej prevádzke, luxusnému vybaveniu a bohatým možnostiam na nákupy a jedenie. Je tu aj bohatá ponuka zábavy – cestujúci čakajúci na svoj let si môžu čas krátiť v kine, na multimediálnej „palube“, v kúpeľoch či na divokej šmykľavke.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Mníchovské letisko (MUC) je druhým najvyťaženejším nemeckým letiskom(po Frankfurte) a najlepším letiskom v Európe. Leží severovýchodne od centra mesta a ročný počet vybavených cestujúcich je 42,3 milióna. Jeho sklená vzdušná architektúra zaujme na prvý pohľad. Neďaleký park ponúka možnosti na relax, dá sa tu zahrať minigolf či prezrieť expozícia historických lietadiel. Bratislavské letisko sa do prvej stovky celosvetového rebríčka nevošlo. Umiestnilo sa však v kategórii letísk východnej Európy, na 8. mieste. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Skytrax World Airport Awards, ktorá sa pýtala 13,8 miliónov cestujúcich. Celkovo bolo do ankety zapojených 550 letísk po celom svete.

dr.Alžbeta Capková

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: