Single na víkend do kúpeľov

Do Luhačovíc môžete aj bez partnera

[j.protic] publikované: 2017-09-18 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Bazén v hotelovom wellnesse -Hotel Alexandria

Kúpele už nie sú iba o liečebných pobytoch na doliečovanie po chorobách či úrazoch. Voľné kapacity ponúkajú aj na krátke rekondičné pobyty či wellness.


Sú zvyčajne pre dvojice, v moravských kúpeľoch Luhačovice v najlepšom hoteli Alexandria ponúkajú však aj víkendy pre single hostí. Prvé skúsenosti ukazujú, že single sa môže cítiť v kúpeľoch pohodovo rovnako ako dvojica, pretože aj ich tam privádza chuť vypnúť si v inom prostredí. V kúpeľných domoch bývajú zväčša dvojposteľové izby, ale v Alexandrii je aj dosť jednoposteľových. V zahraničí sú také ponuky bežné, v Česku sa ale nemali čím inšpirovať. Majú však skúsenosti s vianočnými pobytmi. Na Vianoce chodia do kúpeľov single zo strednej či staršej generácie, rozvedení, vdovy, vdovci, ktorým už deti vyleteli z hniezda, žijú ďaleko od rodičov, neraz aj v zahraničí. Skúsenosti z takých pobytov sú zväčša výborné, človek nie je na sviatky doma osamote, pri televízore, ale v spoločnosti iných ľudí, pri dobrom jedle so servisom, v bazéne, prípadne v saune a vo vinárničke.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Single pobyty sú zaujímavé celoročne, lebo kúpele dokážu ponúknuť nielen ubytovanie, stravu, dáke procedúry, ale rozličný program. Napríklad šport, výlety, ale aj kultúru. Napríklad v lete obstarajú aj vstupenky na festival Leoš Janáček a Luhačovice na počesť slávneho českého skladateľa, ktorý tam rád a často cestoval.

 

Text: JB

Snímka: Ján Blažej

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: