Maškrtný štvrtok v Maďarsku

Jedlá za polovičnú cenu!

[j.protic] publikované: 2016-01-23 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Národná turistická centrála Maďarska, Magyar Turizmus Zrt. (Maďarský turizmus) v tomto roku už po jedenásty raz organizuje obľúbené gastronomické podujatie, do ktorého sa zapájajú reštauračné zariadenia rôzneho druhu a kategórie v celej krajine.


Iba jeden deň v roku získate 50 %-nú zľavu z cien všetkých jedál a nealkoholických nápojov v zariadeniach, ktoré sa zapoja do akcie s názvom Maškrtný štvrtok. V tomto roku tento deň pripadne na 11. februára, tak si rýchlo rezervujte v kalendári dátum a vo vybranej reštaurácii stôl. Niečo sa Vám nezdá? Maškrtný štvrtok je prvý štvrtok po Popolcovej strede, kedy sa zaháji 40-dňový veľkonočný pôst. Podľa starodávnych ľudových zvykov však práve vo štvrtok sa na jeden deň prerušil pôst a bolo povolené najesť sa dosýta, aby sa skonzumovali posledné pozostatky jedál z fašiangov. Preto tento deň dostal prívlastok maškrtný.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Maškrtný štvrtok (Torkos Csütörtök) je veľmi populárny v Maďarsku, kedy obidve strany získajú. Hostia vďaka zľavám majú príležitosť objaviť nové podniky a nové chute, vyskúšať si viac druhov jedál a ich rozpočet pokryje aj drahšie položky. Reštaurácie zase získavajú nových zákazníkov.

Výber je naozaj pestrý, od pizzerií až po prestížne podniky, od tradičných maďarských špecialít po medzinárodnú kuchyňu, od výdatných mäsitých jedál až po vegetariánske pochúťky a samozrejme k tomu rôzne alternatívy nápojov. Záujem je veľký, tak organizátori odporúčajú vopred si rezervovať miesto vo vybranom zariadení.

Reštaurácie sa do akcie prihlasujú priebežne, preto počet registrovaných reštaurácií sa zvyšuje každým dňom. Ich aktuálny zoznam aj s vyznačením na mape nájdete tu: http://sk.gotohungary.com/madarsko/-/article/maskrtny-stvrtok-11-februara-najedzte-sa-dosyta-v-madarsku-za-polovicnu-cenu-

Maďarsko chutí. 2016 – rok maďarských gastronomických zážitkov

www.madarsko.sk

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: