Súťaž krásy Miss Eden Slovensko 2012

Magické Thajsko čaká na viťazku

[j.protic] publikované: 2012-06-18 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Kto by sa nechcel pozrieť do obľúbenej destinácie miliónov turistov na celom svete, do tajomného Thajska? Táto šanca sa teraz naskytá víťazke ďaľšieho ročníka známej súťaže krásy, Miss Eden Slovakia 2012.


Stačí sa iba prihlásiť na casting, postúpiť do internetového hlasovania a čakať aj na rozhodnutie medzinárodnej poroty. Víťazka získava zmluvu s maďarskou modelingovou agentúrou na prácu v oblasti modelingu v Thajsku, a môže to byť pre ňu odrazom k medzinárodnej kariére. Takáta šanca sa nevyskytuje každý deň. Druhý zo série castingov sa uskutoční v pondelok 9.7.2012 o 15.00 hod v Bratislave na Michalskej 3.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

Thajsko ponúka turistom viac ako 750 ostrovov. Ostrovy sú obľúbené hlavne pre svoju praktickosť, krásnu prírodu a pláže ako aj dostupnosť. Väčšina thajských ostrovov sa nachádza v Andamanskom mori na západnom pobreží. Ponúkajú rozmanitosť, pamiatky, fascinujúcu prírodu, nádherné pláže, dažďové pralesy, vysoké hory, bujnú floru a fauna taktiež pulzujúce letoviská a dobrý nočný život.

Dovolenka na thajských ostrovoch.sa dá tráviť naozaj rôzne a záleží len na Vás, čo si vyberiete. Takmer každý z ostrovov je rôzny a môžete sa stretnúť aj s rôznym vegetačným podmebím. Mnohé z ostrovov sú chránené prírodné rezervácie či národné parky.

Milovníci nočného života zväčša mieria na ostrov Phuket, obdivovatelia Full Moon Party na Koh Phangan, cestovatelia a fanušíci knihy a filmu The Beach na Koh Phi Phi ostrovy. Nekonečné pláže a horúce slnko si ludia najviac vychutnajú na Krabi a ostrove Koh Samui. Za dobrodružstvom a džunglou sa treba vypraviť do Chiang Mai a za veľkomestovm samozrejme do Bangkoku.

Najznámejšie a najvyhľadávanejšie thajské ostrovy sú:

Phuket,Koh Samui,Koh Phangan,Koh Phi Phi,Koh Tao,Koh Nang Yuan,Koh Samet,Koh Chang

Pri cestovaní po krajine nie sú žiadne obmedzenia, výnimkou je označovanie ciest, ktoré je mimo Bangkoku v thajskom jazyku, čo spôsobuje väčšine cudzincom problémy pri orientácii. Označenie ciest je vôbec na dosť nízkej úrovni, s výnimkou hlavných cestných ťahov z Bangkoku k moru a na sever krajiny.

V hlavnom meste je možné použiť MHD, ktorá má viacero „ovní„, od prepravy na ložnej ploche nákladného vozidla cez neklimatizované autobusy, klimatizované autobusy až po člny, ktoré prepravujú pasažierov po rieke Chao Phraya River a jej kanáloch (pozn. voda v nich je strašne špinavá a zapácha). Taktiež tu existujú motocyklové taxíky, čo je po ceste najrýchlejší, ale zároveň najnebezpečnejší spôsob prepravy. Od r. 1999 sú v prevádzke dve linky, nadúrovňovej vlakovej prepravy, ktorá poskytuje veľmi pohodlný a rýchly presun. Vozne vlaku sú klimatizované a aj cena cestovného je primeraná. V júli 2004 začala premávka prvej trasy metra, ktorá je taktiež veľkým prínosom pre mestskú hromadnú dopravu v Bangkoku.

Za mesiac pobytu sa dá okrem práce spoznať život v tejto pôsobivej krajine. Šanca, ktorú sa oplatí využiť.......

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: