Nemecko – top turistická destinácia

Nárast prenocovaní aj zo Slovenska

[j.protic] publikované: 2014-06-02 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Nemecký turizmus sa vyvíjal od začiatku roka 2014 veľmi pozitívne. Od januára do marca 2014 bolo uskutočnených podľa Spolkového štatistického úradu viac ako 13,3 milióny prenocovaní zo zahraničia, v ubytovacích zariadeniach, ktoré majú viac ako 10 lôžok. To je nárast o 4,4 percenta v porovnaní s minulým rokom.


Destinácia Nemecko štartuje vynikajúco do nového cestovateľského roka a vykazuje výborné výsledky počas štyroch úspešných rokoch -, povedala Petra Hedorfer, generálna riaditeľka Nemeckej centrály pre turizmus . V uplynulom roku počet prenocovaní v Nemecku zo zahraničia bol 71,9 milliónov.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Pozitívny trend zaznamenali aj dovolenkári zo Slovenska .V roku 2013 zaregistrovali 318.085 prenocovaní hostí zo Slovenska , o 5,7 percent viac ako v minulom roku, z čoho má radosť riaditeľ zahraničného zastúpenia pre Rakúsko a Slovensko, Nemeckej centrály pre turizmus, a regionálny manažér Južnej Európy DZT - Nemeckej centrály pre turizmus, Lászlo Dernovics . Aj začiatok roka 2014 bol pozitívny, a tak Spolkový štatistický úrad mohol narátať od januára do marca 2014 67.996 prenocovaní zo Slovenska, čo je nárast o 0,5 percent. Nemecko je pre Slovensko najbližšia destinácia s výhodnými porovnateľnými cenami, atraktívnymi dovolenkovými ponukami a aktivitami, a tak patrí medzi tri najžiadanejšie dovolenkové ciele Slovákov. K najobľúbenejším dovolenkovým regiónom Slovákov patrí Bavorsko, Bádensko-Württembersko a Severné Porýnie –Vestfálsko .

Aj trhy juhovýchodnej Európy boli v prvých troch mesiacoch roka 2014 v náraste. Z Rakúska oznámil štatistický úrad spolkového úradu od januára do marca 2014 nárast o 4 percentá. Nadpriemerne vysoký bol nárast z Českej republiky (plus 14,2 percent), , z Rumunska (plus 21,2 percent), z Bulharska (plus 27,0 percent), zo Slovinska (plus 25,1 percent) a z Chorvátska (plus 39,4 percent).

Tri štvrtiny nemeckého aktívneho cestovného ruchu tvorí Európa, a tak je najdôležitejším regiónom pre turizmus Nemecka. Od januára do marca 2014 bolo zaregistrovaných 10 miliónov prenocovaní z európskych krajín v Nemecku, čo je viac oproti minulému roku o 3,3 percenta. V rámci Európy sa dynamicky vyvíjal aj záujem Veľkej Británie o Nemecko. V prvých troch mesiacoch roka 2014 sa Veľká Británia stala druhým najdôležitejším prameňom pre Nemecko s nárastom príchodu turistov o 4,5 percent. Aj susedné krajiny zaznamenali začiatkom roka 2014 nárast. Nemecko navštívilo o 6,4 percent viac talianskych turistov, o 2,9 percent viac francúzskych, o 0,4 percent viac turistov prišlo zo Švajčiarska a z Poľska prišlo dokonca o 14,2 percent viac turistov. V rámci južnej Európy vzrástol záujem o Nemecko aj zo strany španielskych turistov o 1,9 percent a portugalských, s nárastom o 11 percent.

 

Ku kladným číslam aktívneho cestovného ruchu v Nemecku prispel vo veľkej miere aj dynamický nárast záujmu turistov zo zámoria. V prvých troch mesiacoch tohto roka sa potešiteľne zvýšil záujem turistov zo Spojených štátov o 3 percentá. Nárast zaznamenali aj ázijské štáty od januára do marca 2014 so záujmom o Nemecko o 13 percent, z arabských štátov dokonca o 27,6 percent a zvýšil sa záujem aj Číňanov o Nemecko o 22,7 percent. Aj India zaznamenala nárast záujmu turistov o 10,3 percentá.

 

/zdroj: Nemecká centrála pre turizmus –DZT/

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: