Jeseň na zámku Schloss Hof

Pestré podujatia –bohatá ponuka programov

[j.protic] publikované: 2018-08-22 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Malebný rakúsky zámok Schloss Hof v blízkosti Bratislavy, očarí návštevníkov v každom ročnom období. Pestrosť, ktorá je charakteristická pre jesenné obdobie, nájdeme aj v bohatej programovej ponuke.


Idylický zámocký areál Schloss Hof sa začiatkom septembra stane dejiskom Veľkej slávnosti koní. Návštevníci sa môžu tešiť na rozšírenú show i úchvatný rámcový program. Pod vedením talentovaných jazdcov predvedú svoje umenie v pútavých vystúpeniach na zámockej lúke azda tie najušľachtilejšie stvorenia – nádherné lipicány a silné norické kone. Čerešničkou na torte sú pôsobivé ukážky bojov mušketierov, obzvlášť zaujímavé cirkusové vystúpenia štvornohých obyvateľov zámockého statku i napínavé parkúrové skákanie. Deti určite ocenia možnosť zajazdiť si na poníkoch či zabaviť sa na úžasnom skákacom hrade zo slamy.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


15. a 16. september je venovaný mimoriadne obľúbenému podujatiu – Festivalu umeleckých remesiel. Pripravený je jedinečný workshop s fascinujúcimi ukážkami, čo všetko sa dá „vykúzliť“ zo starého skla, lákavé predstavenie tradičnej techniky originálnej ručnej indigovej modrotlače či skvelá prezentácia umeleckého kováčstva a stolárstva. Ak návštevníkov zaujíma, ako sa pletú košíky, vyrábajú hrable či viažu metly, stačí len prísť a pozorovať zručných remeselníkov pri práci.

Jeseň je spojená s výrobou a púšťaním šarkanov. Posledný septembrový víkend sa na zámku Schloss Hof ponesie v znamení tejto krásnej tradície. Veľkí i malí návštevníci sú srdečne pozvaní vychutnať si veselé „divadlo na oblohe“ – Šarkaniádu.

 

13. a 14. októbra je v ponuke rozmanitý program v rámci Jesennej záhradnej slávnosti – zábavné vyrezávanie tekvíc, maľovanie na tvár, unikátne workshopy pre deti i dospelých a inšpiratívne kuchárske show. Jedinečnosť atmosféry obohatia tóny príjemnej hudby. Pestrá jesenná programová ponuka nadchýna návštevníkov z blízkeho okolia i vzdialenejších miest. Impozantný zámocký areál Schloss Hof nepochybne stojí za návštevu.

Termíny: 1. – 2.9. Veľká slávnosť koní

15. – 16.9. Festival umeleckých remesiel

29. – 30.9. Šarkaniáda

13. – 14.10. Jesenná záhradná slávnosť

Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: