Výstava svetoznámeho fotografa

ROBERT VANO – MEMORIES

[j.protic] publikované: 2018-01-20 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Galeria moderného umenia Danubiana

V priestoroch bratislavskej galérie Danubiana si môžu návštevníci až do 11.marca pozrieť premiérovú výstavu svetoznámeho fotografa slovenského pôvodu Roberta Vana.


Expozícia so symbolickým názvom MEMORIES predstavuje širokej verejnosti viac ako stodeväťdesiat retrospektívnych snímok, ktoré pochádzajú z rôznych období a miest, kde fotograf v priebehu svojej úspešnej kariéry pôsobil.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Robert Vano patrí k fotografickým osobnostiam, ktoré sa držia na špičke vo svojom obore už niekoľko desaťročí. Každým rokom verejnosť prekvapuje novými výstavami, projektami a fotografickými publikáciami.

„V máji bude Robert Vano oslavovať svoje sedemdesiate narodeniny. Tento rok bude výnimočný aj v iných smeroch. Preto sme sa ho rozhodli zahájiť výnimočne - premiérovou výstavou MEMORIES, ktorá patrí k našim najnovším projektom. So zámerom usporiadať túto veľkolepú „spomienkovú“ retrospektívu sme oslovili pána Vincenta Polakoviča, riaditeľa galérie Danubiana. Veľmi nás teší, že prvá bratislavská výstava Roberta Vana sa uskutoční na tomto krásnom mieste,“ uviedla Natalie A. Rollko, manažérka Roberta Vana, ktorá stojí za zrodom celého projektu.

Fotografický cyklus MEMORIES vznikal postupne. Robert Vano sa pôvodne venoval len príprave knižného projektu. V nadväznosti na jeho vývoj sa rozhodol doplniť vznikajúcu knihu rovnomennou fotografickou výstavou. Prípravou tohto projektu sa fotograf zaoberal niekoľko rokov. MEMORIES Roberta Vana tvorí viac než stodeväťdesiat farebných a čiernobielych fotografií, pochádzajúcich z rôznych časových období. Významná časť tejto veľkolepej retrospektívy vznikla v New Yorku, Paríži či Miláne, kde fotograf v priebehu svojej kariéry pôsobil. Kniha aj výstava MEMORIES prinášajú prierez jeho tvorbou od roku 1968 až po súčasnosť, nie však tradične, v chronologickom poradí, ale na základe asociácií samotného autora.

Výstavu je možné navštíviť v galérii Danubiana, Bratislava-Čunovo, Vodné dielo, v termíne od 20. 1. do 11. 3. 2018, od utorka do nedele v čase od 10:00 do 18:00 hodiny. Bližšie informácie: www.danubiana.sk.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: