Vianočné trhy v Nemecku

Treba to zažiť, hovoria návštevníci

[j.protic] publikované: 2014-12-04 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Vianočné trhy v Norimberku

Kde inde môžu mať vianočné trhy bohatšiu tradíciu ako v Nemecku ?..Nájdete ich nielen v mestách a mestečkách, ale aj na dedinách. Oficiálne sa hovorí o viac ako 150 miest, kde sa konajú vianočné trhy, ale ich počet v skutočnosti je oveľa vyšší.


Pri takom veľkom počte vianočných trhov je veľmi ťažké vybrať si. Tí, ktorí často cestujú po svete hovoria, že najlepšie je vyskúšať si aspoň 2 trhy: jeden vo väčšom meste, čo môžete spojiť aj s nákupmi a ďalší v nejakej peknej malebnej dedinke, kde to dýcha romantikou. Väčšina trhov beží od posledného novembrového týždňa do Štedrého večera.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Všetky výrobky, ktoré nájdete na trhoch, sú výsledkom ručnej práce ozdobené umeleckým majstrovstvom, či už sú to hračky, sviečky, marionety, drevorezby alebo topánky z jahňacej kože. Mnohým len ťažko odoláte: pohárik chutného vareného vínka alebo pečené jabĺčka určite pošteklia vaše chuťové poháriky. Vianočnú atmosféru očakávania dotvára vôňa pečených gaštanov, grilovaných klobások a iných skvelých dobrôt. Maličkí návštevníci určite neodolajú medovníkovým sušienkam známym ako Lebkuchen, či marcipánovým figúrkam.

Ťažko jednoznačne určiť, v ktorom meste sa konajú tie naj-naj- trhy, veď každý má svoju osobitnú tradíciu i atmosféru. Zahraniční turisti najviac vyhľadávajú malebné predvianočné akcie v Dráždanoch, Norimberku, Düsseldorfe čí Berline. Hovorí sa, že v hlavnom meste Nemecka si môžete vybrať až zo 60 vianočných trhov. Čaro stánkov si môžete vychutnať pozdĺž veľkých bulvárov a námestí, ale tiež aj v malých postranných uličkách a dokonca aj v niektorých múzeách. Trh WeihnachtsZauber na námestí Gendarmenmarkt je azda v programe každého návštevníka, veď Gendarmenmarkt je jedným z najkrajších námestí v Európe a je vynikajúcim miestom pre historický berlínsky Vianočný trh. Okrem úžasných dobrôt na trhu nájdete práce umelcov a remeselníkov. V Düsseldorfe sa vianočný trh tradične koná neďaleko od slávneho nákupného bulváru Königsallee. Námestie Corneliusplatz (nájdete ho na severnom konci Königsallee) poskytuje priestor pre obrovské klzisko, ktoré je zárukou zábavy pre celú rodinu. . Predvianočná prechádzka cez düsseldorfské centrum je jedinečným zážitkom.

Tí, ktorí raz už boli v Norimerku počas tzv. Christkindlmarkt-u tvrdia, že tamojšiu jedinečnú atmosféru sa nedá s ničím prekonať, ale to isté hovoria aj tí, ktorí aspoň raz v živote boli počas predvianočných týždňov v Dráždanoch., veď tamojši Streizelmarkt je pojmom, ktorý sa objavuje v každom bedekeri. Vianočný trh v Drážďanoch sa každoročne slávnostne otvára odhalením Vianočnej pyramýdy, ktorá je najväčšia na svete, dosahuje výšku až 14 metrov. Návštevníkov čakajú ďaľšie atrakcie: známy Pflaumentoffelhaus, Knusperhaus, dom rozprávok, vianočná pekáreň, bábkové divadlo a množstvo iných lákadiel. Jednoducho predvianočnú atmosféru v Dráždanoch čí v Nemecku treba treba vidieť a zažiť....Je to zážitok na celý život...

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: