Južné Čechy sú pohodové

Turisti sú všade vítaní

[j.protic] publikované: 2018-02-02 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Zámok Hlboká - jeden z magnetov južných Čiech.

„Južné Čechy pohodové“. To je názov krajského projektu, který v roku 2017 odštartovala na podporu turizmu v regióne Juhočeská centrála cestovného ruchu (JCCR). Ako odznelo na prezentácii počas januárovej medzinárodnej výstavy cestovného ruchu Slovakiatour v Bratislave, úspešný projekt bude pokračovat i v tomto roku.


V roku 2018 čaká na návštevníkov kraja množstvo zaujímavých noviniek. Ako uviedol Jaromír Polášek riaditeľ Juhočeskej centrály cestovného ruchu, týmto projektom chcú návštevníkom pripomenúť, že tento región je predovšetkým synonymom pre pohodu a relax, ,ponúka veľké množstvo historických pamiatok, krásnu prrodu, ale i pestrý výber kulturného vyžitia či možností aktivného odpočinku.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Nosným pilierom celého projektu je podľa riaditeľa JCCR pät hlavných tém: Pamiatky, gastronómia, aktivna pohoda, oddych a vidiek.. Každý si môžu vybrať vybrať čo ho najviac zaujíma, ponuka programu oslovuje široké spektrum návštevníkov.

Pre milovníkov historie a pamiatok sú pripravené tipy, čo navštíviť- okrem známých hradov aj cirkevné alebo technické pamiatky. S touto tematikou súvisí aj projekt Pamiatky žijú, ktorý predstaví menej známe historické siesta a podporí vzájomnú spoluprácu napríklad pri usporiadaní kultúrných akcií na těchto pamiatkach a to nielen v Južných Čechách, ale i v regióne Vysočina a v rakúskom Waldvierteli a Muhlvierteli.

Na svoje si prídu aj milovníci piva. Pivovarnictvo má v južných Čechách tradiciu, na ktorú v súčasnosti nadväzujú novovznikajúce minipivovary. V regióne ich je takmer 30. Vyznavači zlatého moku sa môžu vydať po pivových cestách , môžu si vybrať zo 6 trás, ktoré spájajú pivovary s ponukou ochutnávok piva.

Najviac noviniek je pripravených pre vyznávačov aktívneho odpočinku. Milovníkov behania zaiste zaujmú nové tipy na bežecké trasy, ktoré vedú v krásnej juhočeskej prírode.

Nezabúda sa ani na cyklistov. Im je určený projekt „Poznajte kulturné a prírodné dedičstvo prihraničného regiónu na Európskom zelenom páse popri želežnej opone na bicykli “. Cielom projektu je zvýšiť povedomie o cyklotrase Eurovelo 13, ktorej časť vedie i územím južných Čiech.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: