Barokové Česko na letisku

Výstava českého fotografa

[j.protic] publikované: 2017-11-08 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Výstava na bratislavskom letisku

Čakanie na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave počas celého novembra spríjemňuje výstava českého fotografa Libora Sváčka.


Priamo v odletovej hale si cestujúci môžu pozrieť 63 fotografií barokových pamiatok v Českej republike. Výstava, ktoré je už druhá podobného druhu na bratislavskom letisku, vznikla vďaka iniciatíve slovenského zastúpenia agentúry CzechTourism a jej riaditeľky Nory Gill.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Práve barok je hlavnou marketingovou témou agentúry CzechTourism v roku 2017.

 

Na 20 obojstranných paneloch s veľkoformátovými fotografiami si návštevníci môžu pozrieť napríklad Prahu, Kuks, Kutnú Horu – Sedlec, Kroměříž, Olomouc, Český Krumlov, Klokoty a mnohé ďalšie barokové perly. „Všetky vystavené fotografie pochádzajú z našej novej knihy “Česko barokní”, ktorú sme s fotografom Liborom Sváčkom pripravovali približne dva roky. Výber tém sme konzultovali s pracovníkmi CzechTourism, Národného pamiatkového ústavu a Ministerstva kultúry ČR,“ povedal pri príležitosti otvorenia výstavy Martin Hák z Vydavateľstva MCU. Spoločným cieľom bolo vydať reprezentatívnu darčekovú knihu, ktorá by symbolicky zavŕšila celoročnú barokovú kampaň. Distribúcia publikácie začína v piatok 10. novembra.

Titulná fotografia zobrazuje hospital Kuks, ktorý získal v tomto roku medzinárodnú cenu Grand Prix, Europa Nostra. V knihe sa striedajú pozemné, letecké a dronové zábery, ale i snímky interiérov, pričom svoje zastúpenie majú všetky štyri ročné obdobia. „Niektoré objekty sme mohli nafotiť až po ich mnohoročných adaptáciách, niekde nám bránilo do poslednej chvíle lešenie alebo iné nemilé prekvapenia,“ spomína fotograf Libor Sváček.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: