Nový tobogánový park v Kisvárde

Veľkolepá rekonštrukcia známeho kúpaliska

[j.protic] publikované: 2018-08-06 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Tobogány v Kisvárde

Jednou z hlavných lákadiel východomaďarského mestečka Kisvárda je termálne kúpalisko, ktoré si v minulosti obľúbili aj návštevníci zo Slovenska, najmä z východných regiónov.

 

 


Kisvárda sa nachádza v severovýchodnom regióne Maďarska, neďaleko ukrajinských I slovenských hraníc, v Sabolčsko-satmársko-berežskej župe. Žije tu niečo viac ako 16 tisíc obyvateľov. V súčasnosti je najdynamickejšie sa rozvíjajúce mesto vo východnej oblasti krajiny.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


V letných mesiacoch hlavnou atrakciou bolo- I je kúpalisko Várfürdő, neďaleko hradu. Od januára tohto roku tam prebieha obrovská rekonštrukcia s výdatnou štátnou investíciou vo výške viac ako 2.5 milliard forintov. Areál teraz nesie názov Aqua Cinema, čo naznačuje aj určité spojenie s filmovým priemyslom, resp. s filmovými rekvizitami.

Prvá etapa prác sa ukončila koncom júla, keď odovzdali do užívania rozsiahly tobogánový park, kde sa nachádza až 16 tobogánov. Pribudol aj 50 m plavecký bazén, a dva dočasné bazény s termálnou vodou. Tobogánový park je druhý najväčší v celom Maďarsku, a ponúka zábavu od najmenších až po dospelých. Nečudo, že po znovuotvorení areálu bol obrovský záujem návštevníkov. Z kapacitných dôvodov musel byť vstup obmedzený. S plnou prevádzkou sa ráta až o rok, kedy bude dokončená výstavba celého areálu, pribudne termálna časť, s rôznými bazénmi, vírivkami. V druhej etape rekonštrukcie je v pláne vybudovanie detského bazéna s rozlohou 170m2. V areáli kúpaliska sa ráta aj vytvorením oázy ticha relaxu. Veľkou atrakciou bude 240m2 bazén s vlnobitím, a 380 m2 veľký , tzv.hlučný bazén so zvukovými efektmi. Nebude chýbať ani časť s rôznými drumi vodných masáží. Práce prebiehajú aj na výstavbe hlavnej , vstupnej budovy areálu.

Rozsah investície presahuje rámec regiónu, po dokončení bude kúpalisko patriť medzi najmodernejšie a najväčšie zariadenia podobného druhu v širokej oblasti, a zaiste priláka aj tisíce návštevníkov z blízkej Ukrajiny či zo Slovenska. Rozvoj cestovného ruchu v regióne dostane mohutný impulz.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: