Advent v krajne áut

Zimná idylka v automobilovom meste

[j.protic] publikované: 2018-12-05 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Klzisko v Autostadte Wolfsburg

Milovníci áut v Nemecku sa majú na čo tešiť aj predvianočnom období. Mesto áut Wolfsburg, Svet BMW v Mníchove alebo Gläserne Manufaktur Drážďany sa počas adventu premenili na zimnú rozprávku a prezentujú sa remeselným umením, gurmánskymi špecialitami a klziskami.


Mimoriadne atraktívny je v týchto decembroých dňoch svetoznámy Autostadt vo Wolfsburgu. Tento tematicko-zábavná náučny park, ktorý leží na ploche viac ako 25 hektárov, je už od svojho otvorenia v roku 2000 magnetom pre turistov z celého sveta. Od 30.novembra až do 6.januára ponúka park – okrem návštevy všetkého čo súvisí s automobilmi -zimné rádovánky pre celú rodinu. Vzniklo to aj veľké klzisko, na umelom kopci sa možno sánkovať celý deň. Atrakciou je aj vystúpenie umelcov na ľadovej ploche, 15 minutové show sa koná 4x denne a teší sa mimoriadnej obľube. Program sa mení raz týždenne, vždy v nedeľu, takže tí, ktorí prídu opakovane môžu vidieť rôzne predstavenia.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Od otvorenia parku, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti automobilky, zaznamenali takmer 40 miliónov hostí. Autostadt je veľmi dobre situovaný, ľahko prístupný nielen automobilom, ale aj ľoďou po kanáli Mittellandkanal, alebo vlakom/ v blízkosti je moderné vlakové nádražie/. Je to vlastne akési samostatné mesto v meste s vlastným hotelom, wellnessom, reštauráciami, pekárňou, mäsiarstvom, dokonca tu produkujú vlastné klobásy pod značkou Autostadt. Zažiť predvianočnú atmosféru v meste automobilov je ozajstným zážitkom – nielen pre milovníkov motorizmu.

Wolfsburg, mesto späte so značkou VW má niečo viac ako 125 tisíc obyvateľov. Leží v blízkosti niekdajších hraníc medzi vtedajšou NDR a NSR, iba 26 kilometrov od významného priemyselného mesta Braunschweig a 74 kilometrov od krajinského centra Hannoveru..

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: