Autosalon v znamení elektromobility

Výstavné premiéry v Inchebe

[j.protic] publikované: 2019-05-01 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Takmer 50 automobilových značiek, ktoré prinášajú 60 slovenských výstavných premiér, nájdu návštevníci bratislavského Autosalonu, ktorý v areáli Incheby v stredu otvoril brány aj pre verejnosť..


Na podujatí sa okrem importérov svetových značiek zúčastňujú aj všetky štyri slovenské automobilky. Na svoje si prídu aj profesionáli poskytujúci služby v oblasti starostlivosti o motorové vozidlá, milovníci ciest v karavanoch, ako aj fanúšikovia veteránov.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

Vystavovatelia priniesli automobily s novými technológiami zameranými na ekológiu vrátane širokého zastúpenia elektromobilov a hybridov. Podujatie predstavuje prehliadku modelov všetkých druhov – od malých mestských áut, cez offroady, SUV, až po športové a luxusné automobily.

V tomto roku sa Autosalon hrdí prívlastkami NAJ hneď v niekoľkých prípadoch. Absolútny luxus a honosný vzhľad zosobní model Rolls Royce Cullinan, ktorý je najväčším a najdrahším SUV na svete. Titul najrýchlejšieho SUV nielen na AUTOSALONe nesie model Lamborghini Urus, ktorý z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,6 sekundy. Keďže jedným zo súčasných trendov je elektromobilita, AUTOSALON v tomto smere nezaostáva a ukáže napríklad aj čisto elektrické SUV ako Audi e-tron či Mercedes-Benz EQC, ktoré na AUTOSALONe budú najekologickejšími SUV. Absolútnou zaujímavosťou však bude najnovší model lietajúceho auta – AeroMobil 4.0, ktorý doteraz nebol na Slovensku verejne predstavený. Spoločne s ďalšími luxusnými automobilmi, ktoré sú na našich cestách skôr výnimkou, než samozrejmosťou, bude vystavený v špeciálnej sekcii EXCLUSIVE SALON.

AUTOSALON pravidelne prináša nádielku automobilových noviniek, z ktorých viaceré do Bratislavy smerujú priamo z prestížneho salónu v Ženeve. Pozornosť nepochybne zaujme nový Volkswagen Passat, Peugeot 208 vyrábaný v PSA Trnava, nový Hyundai i30 Fastback N či Kia Proceed. Stredoeurópsku premiéru na bratislavskom AUTOSALONe absolvuje Mazda 3 Sedan.

Na svoje si prídu aj detskí návštevníci. V rámci expozície Mini Autosalonu sú zastúpené originálne licencované detské elektrické autíčka, ktoré sú vernou kópiou reálnych modelov.

Komplexné informácie o elektromobilite, praktické odpovede týkajúce sa používania tohto druhu automobilov, najstarší elektromobil na Slovensku, ale aj súčasné moderné elektromobily nájdu záujemcovia v expozícii ELEKTROMOBILITA & SLOVENSKO — DOBRÝ NÁPAD v rámci 29. ročníka medzinárodného veľtrhu automobilov Autosalon v Bratislave.

Expozíciu pripravilo Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR) a Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO).

Na Autosalone sú zastúpené značky:

Abarth, AeroMobil, Aston Martin, Audi, Bentley, Biro, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Dodge, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Isuzu, Iveco, Jaguar, Kia, Kaipan, Lamborghini, Lada, Land Rover, Maserati, Mazda, Mercedes-Benz, McLaren, Mercedes-AMG, Mini, Nextem-Cenntro, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Ram, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, VW, VW úžitkové vozidlá, Zhidou Elektromobily

Bratislavský Autosalon potrvá do nedele 5. mája.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: