Baroková záhrada v plnej kráse

Záhradné terasy na zámku Schloss Hof

[j.protic] publikované: 2019-05-23 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Veľká kaskáda na zámku Schloss Hof /foto: Hertha Huraus/

Rakúsky barokový zámok v blízkosti Bratislavy, Schloss Hof je opäť príťažlivejší. Po 15 rokoch detailnej rekonštrukcie podľa historického vzoru je baroková záhrada dokončená.


Návštevníci majú možnosť obdivovať jedinečný pôvab všetkých záhradných terás. Podľa odborníkov záhrada zámku Schloss Hof patrí k najkrajším a najimpozantnejším zámockým parkom strednej Európy. Po dlhoročných archeologických výskumoch a vykopávkach, bola 7. terasa záhrady, ktorá sa rozprestiera na ploche takmer 6 hektárov, revitalizovaná. Vďaka obnove 7. terasy a rekonštrukcii veľkej kaskády, ktorá bola dokončená v r. 2018, majú návštevníci možnosť vychutnať si barokovú záhradu zámku Schloss Hof v podobe, v akej sa prezentovala v 18. storočí. Všetkých sedem záhradných terás sa ukazuje v plnej kráse a ponúka unikátne zážitky, a to 364 dní v roku. Návštevníkov príjemne prekvapia i novinky – úžasný labyrint a vyhliadková plošina. Revitalizácia terasovitej záhrady zámku Schloss Hof predstavovala investíciu vo výške cca. 9 mil. €.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Baroková záhada, vystavaná podľa francúzskeho vzoru, je skutočným skvostom zámockého areálu Schloss Hof. Pýši sa pôsobivými vodnými i skulpturálnymi prvkami, nádhernou kvetinovou výsadbou a neopakovateľnou atmosférou. Je krásnym miestom na romantickú prechádzku a načerpanie novej energie. Nájdete v nej príjemné zátišia, kde si môžete len tak posedieť či vychutnať dobroty piknikového koša. A to je len zlomok toho, čo táto výnimočná lokalita ponúka. Idylický zámocký areál Schloss Hof má pre návštevníkov pripravenú aj pestrú programovú ponuku, ktorá očarí všetky vekové kategórie.

Objavte záhradný „raj“ na Moravskom poli, kde na vás čakajú nové zážitky.

Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Vstupné: dospelí 15,- € | deti (6 – 18 rokov) 9,- € | deti do 6 rokov zdarma | rodinná

vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 39,- €

TIP: Navštívte zámok Schloss Hof so zľavou. Pri príležitosti Svetového dňa cyklistiky získajú všetci cyklisti v cyklistickom trikote resp. s prilbou v ruke v termíne 1. – 3. júna 2019 zľavu 20 % na denný vstup do zámku Schloss Hof. Ideálna príležitosť vydať sa do zámku Schloss Hof na bicykli.

Viac info na: www.schlosshof.at/sk

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: