Burgenland Extrem Tour

V zime okolo Neziderského jazera

[j.protic] publikované: 2019-11-19 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Milovníci športových výziev sa majú na čo tešiť. Neďaleko od naších hraníc, v rakúskom Burgenlande uskutoční začiatkom budúceho roka zaujímavé, vytrvalecké podujatie...


Či už ide o to, prejsť cez široký oceán, liezť na vrch vysokej hory alebo obísť najväčšie stepné jazero v strednej Európe - nakoniec sú to vždy extrémne výzvy, ktoré nám pomáhajú nájsť cestu späť k sebe.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

24-hodinový Burgenland Extrem Tour je práve také dobrodružstvo, cesta okolo Neziderského jazera (Neusiedler See) a pritom aj cesta k sebe.

120 kilometrová chôdza alebo beh je v zime dlhá a ďaleká cesta. Cesta, ktorú začínate spolu, ale predsa musíte zvládnuť sami. Nespočetné množstvo pútnikov, turistov, extrémnych, rekreačných a začiatočných športovcov, ženy a muži zo všetkých regiónov a mnohých národov sa stretáva pod združujúcim Burgenland Extrem Spirit „LIVE LOVE MOVE“, aby pocítili hranice fyzickej zaťažiteľnosti a aby prežili seba a ostatných v extrémnych situáciách. Pri poslednom 24-hodinovom Burgenland Extrem Tour sa vydalo na cestu viac ako 5000 účastníkov. Nie každý sa dostal do cieľa – ale každý dosiahol svoje ciele a hovoril o magických chvíľach.

24. januára 2020 začína 9. vydanie 24-hodinovej Burgenland Extrem Tour.

Okrem Oggau (120 km) a Apetlon (60 km) sa uskutoční aj tento rok štart v Maďarsku. Z Hegykő vedie do Oggau 80 kilometrov dlhá cesta „Memorial Trail“. V Neusiedl am See sa uskutoční „School of Walk“ pre študentov už tretíkrát. Tentoraz s ešte väčšou účasťou škôl z Viedne a Dolného Rakúska! V rámci „Golden Walker“ sa pri štarte vyskytnú aj starší ľudia, ktorí chcú zažiť medzigeneračné dobrodružstvo spolu s deťmi a mládežou.

Registrácia a všetky ďalšie informácie na internetovej stránke www.24stundenburgenland.com

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: