Cykloturistika v Alpách je zážitkom

Novinky v regióne Schladming-Dachstein

[j.protic] publikované: 2019-03-30 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Foto: Roland Haschka

Hoci alpské strediská v Rakúsku ešte pokrýva sneh sezóna horskej cyklistika sa nezadržiteľne blíži. Trend horskej cyklistiky ostáva v alpskom regióne nezmenený. Horské e-biky naďalej vedú.

 


V regióne Schladming-Dachstein sa ponuka na leto 2019 výrazne rozšírila – najmä o Reiteralm a Hauser Kaibling. Okolo víkendu od 20. do 23. júna 2019 sa bude v stredisku Reiteralm konať otvorenie nových cyklotrás Reiteralm Trails. Bolo vytvorených celkovo 15 kilometrov jednotlivých trás. Rozdeľujú sa na dve modré (ľahké) a dve červené (stredne ťažké) trasy. Okrem toho sú dva staré turistické chodníky zmenené na zdieľané trasy. Výškový rozdiel je 700 metrov. Lanovkou Preunegg Jet sa pohodlne dostanete na začiatok

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


trasy.

Aj tí menej zdatní si prídu na svoje. Už vlani v júli otvorilo najväčšie cyklistické ihrisko v Rakúsku svoje brány spustením ponuky Reiteralm Junior Trails. Na štyroch trasách s rôznou náročnosťou (celková dĺžka: 600 metrov) sa môžu deti a mladí začiatočníci hravo naučiť jazdiť na horskom bicykli alebo zlepšiť svoje zručnosti. Najjednoduchšia trasa je zvlášť vhodná pre deti a dokonca je prispôsobená na odrážadlá. Detské bicykle a ochranný výstroj si je možné zapožičať na mieste a s kartou Schladming-Dachstein Sommercard dostanete na zapožičanie aj zľavu.

Fanúšikovia horskej cyklistiky nájdu na vrchu Hauser Kaibling veľa variantov trás. Vždy v nedeľu, pondelok a štvrtok bude počas leta 2019 premávať 8-miestna gondolová lanovka na Hauser Kaibling, ktorá bude bezplatne prepravovať na kopec majiteľov letnej karty Schladming-Dachstein Sommercard a ich horské bicykle. Na trase Gumpentalrunde (14 km, sotva jeden výškový meter), ktorá začína pri horskej stanici, si na svoje prídu aj zážitkoví cyklisti a deti. Trasy Krummholz-Runde (21 km), Aich-Runde (32 km), Kaibling-Runde (36 km) a Fünf-Berge-Runde (61 km) nadchnú milovníkov dlhších cyklochodníkov. Ich dĺžku si však môžete skrátiť gondolovou lanovkou.

Držitelia letnej karty Schladming-Dachstein môžu využiť denne jednu obojsmernú jazdu niektorou z lanoviek v tomto regióne v rámci ponuky karty. Horské stanice lanoviek sú ideálnymi východiskovými bodmi na túry po horských regiónoch. Okrem turistického pôžitku ponúkajú letné zážitkové hory aj množstvo jedinečných atrakcií. Počas tohto leta bude po prvýkrát uvedená 8-miestna gondolová lanovka a 4-sedačková lanovka Quattralpina na vrch Hauser Kaibling. Vďaka atrakciám, ako je E-Trial-Park, Discgolf-Parcour, detský zážitkový chodník, ďalšie ihriská a miesto na hladkanie a kŕmenie oviec, sa v tomto roku ponuka pre rodiny na vrchu Hauser Kaibling veľkoryso rozšírila. Lanovka Hochwurzen je moderná 10-miestna kabínková lanovka, ktorá pasažierov vyváža k najobľúbenejšiemu východiskovému bodu na zážitkovú turistiku – od roku 2019 aj k novo vytvorenému chodníku „Bankerlweg“. Pozdĺž cesty sa tu nachádza množstvo oddychových zón, ktoré vás pozývajú k odpočinku na približne 20 originálnych a neobvyklých lavičkách, sú tu špeciálne lavičky pre zaľúbených či rodiny a lavička na pozorovanie západu slnka.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: