Deň matiek na zámku Schloss Hof

Bohatý program aj pre deti

[j.protic] publikované: 2019-05-10 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Na rakúskom zámku Schloss Hof neďaleko Bratislavy bude v nedeľu (12. 5.) špeciálny program pri príležitosti Dňa matiek.


Bude to ďalšia príležitosť pre celé rodiny užiť si pohodu a relax v rozkvitnutej barokovej záhrade so zátišiami alebo spoznať históriu z čias princa Eugena Savojského a Márie Terézie v honosných zámockých interiéroch, v ktorých sú každú nedeľu prehliadky v slovenskom jazyku. K dispozícii je tiež moderná mimoriadna výstava s názvom Hra s jedlom, ktorá okrem tohto zámku je inštalovaná aj na vedľajšom Niederweiden.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


V nedeľnom programe zaznie v slávnostnej zámockej sále koncert v podaní Filharmónie Marchfeld. Neskôr na piatej záhradnej terase si možno v tôni gaštanov v sprievode jazzovej hudby užiť piknik s vlastným občerstvením. Nebudú chýbať jazdy na koči s konským dvojzáprahom ani vystúpenie artistov.

V detskom a rodinnom svete Bäckenhof sú pre malých návštevníkov pripravené hravé aktivity - zábava s bublifukom, maľovanie na tvár, pečenie keksíkov v tvare srdca a iná tvorba darčekov pre mamy.

Ďalším podujatím v zámockom areáli Schloss Hof budú Dni záhrad (30. 5. – 2. 6.) s pestrou ponuka stánkov s dekoráciami, sadenicami i náradím. Slávnostnú sálu zaplní výstava kvetinových dekorácií. Bude aj výmenná burza rastlín, záhradné koncerty a ďalší program pre deti aj dospelých.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: