Design hotel v srdci Budapešti

Apartmany na zemi,vode a vo vzduchu

[j.protic] publikované: 2015-05-13 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Hotel - ktorý pripomína metro.

Veľké myšlienky sú vždy späte s veľkými cestami. Avšak veľké cesty sa začínajú na zemi, na vode, alebo vo vzduchu. Keď človek niekam príde, zrazu zistí že cestovanie môže byť ešte viac napínavejšie. Azda toto inšpirovalo tvorcu jedného z najzvláštnejších Design apartman hotelov Budapešti, na Váci utca.


Na svete jestvujujú rôzne hotely. Sú už aj hotely vytvorené z ľadu, paliem alebo jaskýň. Fantázia kreatívnych projektantov je bezhraničná. Podstatou sú zážitky a emócie. Jeden z najzvláštnejších hotelov na svete zaujme hostí v centre Budapešti . Je to miesto, kam hostia nechodia iba spávať.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Attila Pozsonyi nemá núdzu o nápady. Keď komponuje hudbu, či obnovuje byt alebo projektuje interiér hotela, výsledok bude iste iný, než na aký sme zvyknutí. Pravda mal od koho zdediť kreativitu. Otec architekt a vynálezca , matka speváčka ľudových piesní , výtvarnička a literátka mu dali inšpiráciu v hudbe aj v architektúre. Attila sa rozhodol pre hudbu, ale život priniesol, že popri organizovania hudobného programu klubu jedného hostelu dostal poverenie aj na projektovanie interiéru klubu. Tak sa dostal prvýkrát do kontaktu s hotelovým priemyslom, napokon po renovácii viacerých bytov sa zrazu stal aj riaditeľom a majiteľom hotela. A keď už hotel, designový. Priestor je pre Attilu ozajstnou plochou umeleckých experimentov.

„S jedným mojím priateľom sme dumali nad štýlom druhého designu apartmanu. Nakoniec sme sa rozhodli, že základom budú štyri základné prvky- zem, vzduch, oheň a voda. Počas faktickej realizácie sa všetko stalo oveľa konkrétnejšie” Kúzlo sa uskutočňuje v izbách jedného prízemného nájomného bytu. Z vzduchu vznikol letecký, z vody lodný, z ohňa motorový a zo zeme skateboardový apartman. Toho kto vstúpi do Design Apartmanu na Váci utca už na recepcii očarí interiér. Cestujúceho čaká ozajstný sovietsky vozeň metra, s pôvodnými pedálmi a držiakmi. Z tunela chýba azda len prievan sprevádzajúci príchod vlakových súprav, ale illúzia je aj tak dokonalá. „ Navyše všetko aj funguje” – skúša Attila vypínače. Trvalo jeden rok, kým sa mu podarilo zabudovať sem -po kúskoch - celý vagon metra. Ten kto sem vstúpi, sa zaiste bude cítiť doma aj podzemnom svete Budapešti. V pohodlnej obývacej časti pripomenujúcu prírodu Toskánska je sediacia súprava vytvorená z červených skútrov. Milovníci lietania sa môžu cítiť skutočne nad oblakmi , keď si sadnú k okrúhlym oknám so zdobenými modrými obláčikmi. Zážitok z lietania na zemi pokračuje aj v nebeskom hoteli, ktorý bol vytvorený na galérii. Kúpelňa, ktorá splňa aj najväčšie nároky má dvere z vagóna metra. Ten, ktorý sa bráni lietaniu môže stráviť pár príjemných nocí na mori. Pohodlná kajuta by mohla byt hoci aj kabínou luxusnej lode. Vlny tu síce nie sú, ale človek takmer v každej chvíli počuje šum vody, ba na galérii si pokojne možno ľahnúť na palubné lehátko..

Rovnako, ako na jachte? Schody zo skateboardu? Dosť extrémny nápad. „A práve toto bol prvý nápad k tematike dopravných prostriedkov”

Popri zvláštnych vnútorných priestorov na galérii sa nachádzajú veľmi pohodlné siete, a nechýba ani wifi a dobre vybavená kuchyňa. A to všetko len niekoľko krokov od srdca mesta, od vrchu Gellért a Baziliky. A štyridsať eurová uvádzacia cena je takmer neprekonateľná medzi mladými turistami, ktorí prichádzajú v čoraz hojnejšom počte.

Ďaľšie informácie:

Design Apartments

1056 Budapest, Váci u. 42. (prízemie, 1 dvere, zvonček č.11)

Pozsonyi Attila

+36/20/976-6662

http://designapartments.hu

www.facebook.com/designapartments

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: