" />

 

 

" />


Frankfurt má nové Staré mesto

Repliky, aj nové budovy

[j.protic] publikované: 2018-09-30 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Radnica v Frankfurte nad Mohanom

Nemecké mesto Frankfurt nad Mohanom je bohatšie o atraktívnu mestskú časť. V strede mesta vzniklo nové "Staré mesto".

 

 


V pôvodnej historickej časti mesta, medzi katedrálou a radnicou , ktorá bola zničená pri bombardovaní počas druhej svetovej vojny, bolo postavených 35 nových budov, časť z nich predstavujú repliky pôvodných stavieb. Pred druhou svetou vojnu tu bola najväčšia obytná štvrť domov s drevenou konštrukciou v Nemecku..

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Pätnásť spomedzi nových budov predstavujú repliky stavieb, ktoré boli zničené pri bombardovaní v roku 1944.

Projekt stál takmer 200 miliónov eur, s výstvbou sa začalo pre necelými 7 rokmi. Projekt sprevádzali vášnivé diskusie odborníkov i verejnosti.Mnohým sa nepáčilo , že časť centra bola rekonštruovaná v modernom štýle, ktorý však - podľa architektov - dobre zapadá do okolitého prostredia.

Nové frankfurtské "Staré mesto" postavili na sedemhektárovom pozemku, na ktorom od 70. rokov minulého storočia stála betónová budova s kanceláriami frankfurtského magistrátu. Tú však v roku 2010 zbúrali,aby uvoľnili priestor na rekonštrukciu starého mesta. Pri príležitosti slávnostného otvorenia sa konal festival za účasti viac ako 100 tisíc návšteníkov. Metropola pri Mohane, známa aj ako finančné centrum nášho kontinentu je o bohatšia o ďaľšiu atrakciu, ktorá zaiste vzbudí aj záujem turistov z celého sveta.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: