Gate to Bratislava vo Viedni

Nové turistické informačné centrum BSK

[j.protic] publikované: 2019-03-29 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce prilákať do Bratislavy a jej okolia viac turistov z Rakúska a jeho metropoly. Tomuto úsiliu má slúžiť aj nová turistická informačná kancelária vo Viedni.


Turistická kancelária BSK, ktorá nesie názov Gate to Bratislava, sa nachádza na veľmi lukratívnom mieste, priamo v budove nástupného terminálu lodí Twin City Liner v centre rakúskeho hlavného mesta, na námestí Schwedenplatz. Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja v príhovore pri slávnostnom otvorení zdôraznil, že ide o nový impulz pre propagáciu turistických atrakcií regiónu Bratislava. Hlavné mesto SR, Malé Karpaty, Záhorie i Podunajsko získali reprezentatívnu vstupnú bránu pre návštevníkov Viedne.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Nápadné informačné centrum sa nachádza v priestoroch prístavu Twin City Liner, moderného riečnéo plavidla, ktoré už od roku 2006 spája Bratislavu s Viedňou. Za ten čas získalo veľkú obľubu, preto doterajšie dve menšie plavidlá nahradil moderný, na mieru vyrobený katamarán s dvojnásobnou kapacitou 250 osôb. Plavbu po Dunaji zvládne za 75 minút. Loď dosahuje rýchlosť až 70 kilometrov za hodinu. V prevádzke je od piatka 29.marca.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: