GTM 2019 vo Wiesbadene

Turizmus v Nemecku naďalej rastie

[j.protic] publikované: 2019-05-16 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Centrom nemeckého cestovného ruchu a turizmu bolo začiatkom mája hlavné mesto spolkovej krajiny Hessen, kúpeíný Wiessbaden, kde sa uskutočnil už 45.ročník odborného podujatia s názvom Germany Travel Mart /GTM/, tradičné miesto stretnutia zástupcov cestovného ruchu i novinárov z celého sveta.


Takmer tisícka účastníkov z 51 krajín sveta sa v rámci bohatého programu mala možnosť oboznámiť s bohatou ponukou, ktorou Nemecko láka zahraničných návštevníkov. Tradičné podujatie incomingového turizmu hostilo už tretíkrát 200 tisícové, noblesné kúpeľné mesto, ktoré je doslova utopené v zeleni, s množstvom parkov i nádherných historických stavieb. Už tradične sa konala aj medzinárodná tlačová konferencia, na ktorej odznelo, že nemecký incomingový turizmus je stále na vzostupnej vlne, a už deviaty rok za sebou zaznamenal nárast v hlavných ukazovateľoch. . Pokiaľ ide o počet prenocovaní v ubytovacích zariadeniach s najmenej 10 lôžkami , v minulom roku zaregistrovali takmer 88 mil.. nocľahov zahraničných hostí. Oproti predchádzajúcemu roku je to nárast o 4,5%, teda väčší ako v dvoch skorších rokoch /+1,4 %a +3,6 %/. Nemecko je mimoriadne obľúbené medzi návštevníkmi zo starého kontinentu, tu si dlhodobo udržuje prvé miesto. Čo sa týka počtu turistov z európskych krajín naďalej vedie Holandsko (plus 1,6 % na 11,4 mil.prenocovaní), pred Švajčiarskom (plus 3,8 % na 6,9 mil.) a Veľkou Britániou (plus 4,0 % na 5,9 mil.). Najsilnejší nárast zaznamenali návštevníci z Poľska (+371.000 nocí), nasleduje TaIiansko (plus 262.000 nocí), Španielsko (plus 255.000 nocí). Záujem o Nemecko rástol aj našom regióne. Od januára do decembra 2018 bolo nahlásených celkovo 459.550 prenocovaní občanov SR, čo zodpovedá nárastu medziročnému vo výške 5,3 percenta.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Petra Hedorferová, predsedníčka predstavenstva Nemeckej turistickej centrály - DZT zdôraznila, že turizmus je dôležitým faktorom mieru a stability na našom kontinente a Nemecko zostáva otvorenou a lákavou krajinou pre všetkých, ktorí túžia spoznávať tradície, kultúrne dedičstvo a krásy, ktoré ponúka táto časť sveta. Očakáva, že pozitívny trend bude pokračovať aj tomto roku, odborníci predpovedajú n rok 2019 nárast o 2% – 3%.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: