Halloween na zámku Schloss Hof

Špeciálny program pre deti

[j.protic] publikované: 2019-10-25 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Foto:C.Fäth

V predvečer Sviatku všetkých svätých, sa oslavuje sviatok Halloween, ktorého pôvod siaha ďaleko do minulosti, do obdobia, kedy Britské ostrovy obývali keltské kmene.


Pôvodne išlo o slávnosť pri príležitosti konca leta a nástupu zimy, kedy bolo zvykom pďakovať za úrodu, veštiť či obdarovať duše zosnulých, ktoré v noci údajne prichádzali do sveta živých. V súčasnosti sa Halloween spája skôr so „strašidelnou“ zábavou, kedy sa najmä deti obliekajú do rozmanitých masiek strašidiel, bosoriek a duchov.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Tú pravú halloweenovú zábavu si môžete vychutnať aj na zámku Schloss Hof, ktorý má na posledný októbrový deň pripravený špeciálny program.

 

31. októbra bude v Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe, na zámku i v tmavých pivničných priestoroch vládnuť tajomná atmosféra. Odvážni mladí návštevníci sa môžu tešiť na pútavé tematické tvorivé dielničky (14:00 – 18:00 hod.) i napínavé hľadanie duchov. Čaká ich množstvo zábavy pri zhotovovaní strašidielok a pečení haloweenových keksíkov. O 15:15, 16:15 a 17:15 hod. deti doslova uchváti halloweenová prehliadka zámku v slovenskom jazyku. V prípade, že chcete vašim ratolestiam dopriať trochu dobrodružstva, môžu sa vydať po stopách duchov v zámockých komnatách i pivničných chodbách.

Ak ste si už dosýta vychutnali halloweenovú programovú ponuku, určite nevynechajte ani návštevu barokovej záhrady, ktorá má v jesenných mesiacoch osobité čaro. Jeden z najkrajších zámockých parkov Dolného Rakúska je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom či drevinami žiariacimi pestrými farbami. Krásne upravené záhradné plochy ponúkajú skutočný estetický zážitok a chvíle plné relaxu v objatí pestrej jesennej prírody.

TIP: 26. - 27. október sa na zámku Schloss Hof ponesie v znamení Halloweenovej

slávnosti, ktorá sa postará o príjemne strašidelné zážitky pre celú rodinu.

Viac info na: www.schlosshof.at/sk

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: