Hotel Silvanus – hosť je prvoradý

Tajomstvo úspechov hotela - rozhovor

[j.protic] publikované: 2019-07-28 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Hotel Silvanus v maďarskom Visegráde sa môže pýšiť viacerými hodnotnými oceneniami od tých najpovolanejších hodnotiteľov – od hostí. V nasledujúcom rozhovore s jedným z vedúcich hotela sme hľadali tajomstvo tohto úspechu.


Róbert Pintér je food a beverage manager hotela, kde pracuje už 12 rokov. Pýtali sme sa ho, v čom je iný tento hotel, v čom sa sa odlišuje od ostatných.?

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


- Jeho najznámejšou a najdôležitejšou prednosťou je krásny výhľad, samotná poloha. Ale samo o sebe to nestačí, jedinečným ho robí atmosféra, prostredie, ktoré vytvára aj personál hotela.

- Hotel Silvanus je prvým, tzv.zeleným hotelom v Maďarsku.

- Hotel bol postavený pri príležitosti konania svetovej výstavy poľovníctva, na začiatku 70.rokov. Pri výbere lokality bola veľmi dôležitá historická minulosť, výborná, neopakovateľná poloha a blízkosť prírody. Toto sa snažime zo dňa na deń umocňovať. Dávame si veľmi záležať na tom, aby to čo poskytujeme, bolo v súlade so zdravým životným štýlom a prostredím. Máme k dispizícii e.autá, e-bicykle. Prevádzkujeme bio-hospodárstvo, veľmi dbáme o výber zdravých potravinárskych surovín. Spolupracujeme s aj s blízkymi malými hospodárstvami, napr.s producentmi mlieka a syrov, výrobcami ovocných štiav, pestovateľmi chilli atď...A v našej záhrade pestujeme aj bylinky.

- Jedálny lístok sa opiera o miestne a sezónne základy, suroviny??

-Miestne jedlá sú prirodzenou súčasťou nášho jedálnička, ale samozrejme v našej širokej ponuke sú zastúpené špeciality rôznych národov. Radi predstavujeme naším hosťom pôvodné jedlá z Visegrádu a okolia, ako i jedlá z diviny. Pre milovníkov histórie ponúkame znovuobjavené, staré jedlá maďarskej kuchyne.

-Čo obľubujú najviac hostia?

-Azda by som spomenul divinové ragu a vtáčie mlieko.Popri tom sú veľmi obľúbené aj rôzne jedlá zo sviečkovice, ako i kačacia a husacia pečienka.

- Máte otvorené celý rok. V zime alebo v lete je u vás hlavná sezóna?

-Myslím si, že sa oplatí prísť k nám počas celého roka. Samozrejme leto je u nás najfrekventovanejšie, ale každý víkend je obľúbený – bez ohľadu na ročné obdobie. Aj v zime majú čo robiť hostia, v blízkosti je lyžiarsky svah, a pestré sú aj služby našej wellnessovej časti. V lete môžu obdivovať krásnu panorámu, hoci aj z vonkajšie bazénu. Môžu sa vydať na výlet do blízkej Budapešti či do Ostrihomu. Alebo môžu sa len tak poprechádzať v krásnom lesnom okolí hotela. Oplatí sa pozrieť aj na blízky hrad, sú tam rôzne atrakcie. V každom ročnom období sa oplatí sem prísť.

- Odkiaľ prichádza väčšina hostí.? Aký je pomer domácich a zahraničných návštevníkov ? Odkiaľ máte najviac zahraničných hostí?

- Máme čoraz viac zahraničných návštevníkov. .Štatistcké údaje ukazujú, že ich počet z roka na rok rastie. Ale zatiaľ väčšinu návštevníkov tvoria, domáce, maďarské rodiny. Ale prichádza čoraz viac hostí aj zo Slovenska, ale často máme návštevníkov až z Anglicka čí USA. Rýchlo rastie aj počet hostí z Číny a Južnej-Korey. Ale toto súvisí aj s rôznými podujatiami, kongresmi, ktoré sa konajú v našom hoteli.

- Odkiaľ prichádza najviac domácich hostí. Dominujú tu návšteníci z Budapešti čí okolia ?

- Áno v prvom rade hostia z Budapešti a jej aglomerácie sú zastúpené v najväčšom počte, ale veľa ľud´chodí aj z Győru či Kecskemétu. Ale prichádzajú z celej krajiny, máme dobre rozvinutý marketing na sociálnych sietiach. A na rast počtu domácich hostí mal pozitívny vplyv aj tv-program Hotel roka.

- O čo vlastne išlo v tomto programe?

- Je to relácia o hoteloch jednej úspešnej komerčnej televizie.Diváci mohli hlasovať na Facebook-u o hoteloch, ktoré sú im najsympatickejšie na základe krátkych filmov resp.osobných skúseností. Bolo to veľmi priehľadné, otvorené, verejné hlasovanie Pre nás to bol obrovský úspech .Vysoko sme si cenili už to, že zo 70-tich nominovaných hotelov sme postúpli do sedemčlenného užšieho finále. Nesmierne sme sa tešili, že vo finálovom hlasovaní sme dostali najviac hlasov. Našími súpermi boli totiž veľmi známe a úspešné hoteli.

- V tomto hlasovaní vás teda zvolili za Hotel roka. Ale predtým ste dosiahli iný nie menej významný úspech. Pred pár rokmi vás v hlasovaní spoločnosti TripAdviser zvolili za najlepší štvorhviežkový hotel v Maďarsku.

- Sú to významné ocenenia, veď o poradí rozhodovali samotní hostia. Navyše vysoko hodnotili aj našu reštauráciu, na ktorú sme – myslím si, právom – pýšni. . Musím povedať, že personál nášho hotela odvádza mimoriadne dobrú prácu vo Visegráde.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: