ITF Slovakiatour a Danubius Gastro 2018

Veľtrh ITF Slovakiatour láka návštevníkov

[j.protic] publikované: 2018-01-26 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Sériu tohtoročných veľtrhov v bratislavskej Inchebe už tradične otvorilo podujatie so zameraním na cestovný ruch. Od štvrtka sa koná už 24. ročník veľtrhu ITF Slovakiatour.


Prvý deň patril odborníkom a pre širokú verejnosť je otvorený od piatka do nedele 28. januára. Na najväčšom domácom veľtrhu cestovného ruchu sa zúčastňuje 347 vystavovateľov zo sedemnástich krajín, vrátane SR, na ploche takmer 17 tisíc štvorcových metrov. Súbežne s týmto veľtrhom sa tradične konajú výstavy Poľovníctvo a oddych a Wellness a fitness.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Stánok SR na veľtrhu ITF Slovakiatour ponúka domácim dovolenkárom rozmanité možnosti a atraktivity domáceho cestovného ruchu, kde môžu stráviť svoj voľný čas. Veľtrh má prvýkrát troch partnerov – Nitriansky samosprávny kraj – Region Nitra predstavuje panoramatickú 3D prehliadku svojich atrakcií, Žilinský turistický kraj zas Oravský hrad, orloj v Starej Bystrici, expozíciu drotárstva v Budatínskom zámku, maľované drevenice v Čičmanoch či plavbu plťou pod hradom Strečno a Moravskosliezsky kraj sa prezentuje v štýle prvej spoločnej republiky v rámci stého výročia vzniku Československa. Zastúpenie touroperátorov i cestovných kancelárií je pomerne chudobné, väčšina známych CK zo Slovenska / napr.SATUR/ absentuje. V centre podujatia sú prezentácie regiónov. Chýbajú takí tradiční vystavovatelia, ako bolo národné zastúpenie Maďarska. Bohatý je však program sprievodných podujatí.

V piatok sa konala konferencia Hospitality & Tourism Summit so zameraním na cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómiu. Experti z týchto oblastí budú riešili tému ako maximalizovať tržby a optimalizovať náklady. Cez víkend bude šestnásty festival cestovateľských filmov Bubo bál – Camera Slovakia. V Inchebe sa zároveň začal 25. ročník veľtrhu Danubius Gastro so zameraním na najnovšie trendy v gastronómii. Predstavuje sa na ňom 390 vystavovateľov z jedenástich krajín na ploche 19 tisíc štvorcových metrov.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: