Jeseň na zámku Schloss Hof

Bohatá októbrová ponuka

[j.protic] publikované: 2019-10-05 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Foto:Hertha Hurhaus

Príťažlivú krásu jesennej prírody si môžete vychutnať aj počas návštevy malebného zámockého komplexu Schloss Hof., neďaleko Bratislavy.


Majestátne listnaté stromy, ktoré zdobia barokové záhrady, „hrajú“ rozličnými odtieňmi žltej, oranžovej i červenej. Môžete sa kochať farbami a obdivovať pôvab tohto jedinečného ročného obdobia na prekrásnom mieste, ktoré vás osloví unikátnou kombináciou skvostných prvkov architektonického, kultúrneho a prírodného prostredia. V znamení pestrosti sa ponesú aj úžasné podujatia v impozantnom zámockom areáli Schloss Hof.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

Jesenná slávnosť

12. a 13. októbra vás nadchne pútavý program Jesennej slávnosti. Očarí vás zábavné vyrezávanie tekvíc, pričom v ponuke je nielen jedinečná príležitosť pozorovať profesionálov pri práci, ale aj možnosť zapojiť sa počas workshopu pre deti i dospelých. Idylický zámocký statok ožije pestrým jesenným trhom s bohatým sortimentom hodnotných výrobkov i kulinárskych špecialít. Tešiť sa môžete aj na mlátenie obilia a pozvanie do tanca s ľudovou tanečnou skupinou Marchfeld. Jedinečnosť atmosféry obohatia tóny príjemnej živej hudby. Pre deti je pripravený skákací hrad zo slamy, prechádzka s alpakou i veselé maľovanie na tvár. Tvorivé dielničky v priestoroch Detského a rodinného sveta v Bäckenhofe sú ideálnym miestom na uplatnenie kreativity. Vítaným spestrením programu sú obľúbené jazdy na kočoch i jazdenie na poníkoch.

 

Halloweenová slávnosť

26. a 27. októbra sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel. Čarodejnice, vampíri a strašidlá sa počas Halloweenovej slávnosti budú túlať po zámku Schloss Hof a postarajú sa o výnimočné zážitky pre celú rodinu. O 11:15, 12:15, 14:15, 16:15, 17:15 hod. je pripravená strašidelná prehliadka zámku a pivničných priestorov v slovenskom jazyku pre celú rodinu, počas ktorej na vás čakajú strašidelné prekvapenia. Nádherná slávnostná sála zámku sa o 13:00 a 15:00 hod. stane dejiskom divadla s gašparkom. V čarodejníckej kuchyni sa budú piecť špeciálne sušienky a kretivita je vítaná v halloweenových tvorivých dielničkách. Pre malých i veľkých duchov a vampírov je pripravené zábavné maľovanie na tvár. Osobité čaro podujatia dotvoria vystúpenia artistov. Nenechajte si ujsť Halloweenovú slávnosť na zámku Schloss Hof s množstvom strašidelnej zábavy.

Halloween - dielničky so strašidielkami a hľadanie duchov

31. októbara sa odvážni mladí návštevníci môžu od 14:00 hod. pripraviť na lov duchov v priestoroch Detského a rodinného sveta – nechajte sa strašidelne namaľovať, zabavte sa v strašidelných dielničkách a upečte halloweenové pečivo. Na záver sa deti vydajú po stopách duchov na zámku Schloss Hof. Detská halloweenová prehliadka zámku v sprievode slovenského lektora (o 15:15, 16:15 a 17:15 hod.) je zárukou unikátnych zážitkov, na ktoré sa nezabúda.

 

Termín: 12. – 13.10. |Jesenná slávnosť

26. – 27.10. |Halloweenová slávnosť

31.10. | Halloween - dielničky so strašidielkami a hľadanie duchov

Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10.00 do 18.00 h

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: