Lákadlá Východnej Moravy

Na svoje si prídu aj cykloturisti

[j.protic] publikované: 2017-05-26 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Luhačovice - Jurkovičov dom

Východná Morava je región v Českej republike, kde sa Slováci cítia ako doma. Nielen preto, že hraničí s naším štátom, ale najmä pre širokú ponuku zaujímavých miest pre návštevníkov. V podstate ide o región Zlínskeho kraja, ktorý tradične patrí medzi významné turistické lákadlá nielen pre návštevníkov zo Slovenska.


Česká republika patrí medzi top turistické destinácie Slovákov. Svedčia o tom aj posledné štatistické údaje o návštevnosti, ktoré na nedávnom stretnutí s novinármi prezentovala Nora Gill riaditeľka Czech Tourism na Slovensku. I keď čo sa týka príjazdov a prenocovaní v komerčných ubytovacích zariadeniach naďalej dominujú Nemci pred Rusmi, Slováci si upevnili tretie miesto, ich počet z roka na rok rastie, v minulý rok to bolo niečo viac ako 126 tisíc.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Tento rok sa aj na Východnej Morave nesie znamení baroka ale i cirkevnej turistiky. . V kraji možno navštíviť dve najnavštevovanejšie pútnické miesta – Velehrad a Svätý Hostýn, spojené s ďalšími pútnickými chodníkmi, pamiatku UNESCO Arcibiskupský palác so záhradami v Kroměříži, alebo najnavštevovanejší moravský hrad Buchlov a neďaleký zámok Buchlovice. K najnavštevovanejším lokalitám patria už dlhšiu dobu najväčšie moravské kúpele Luhačovice, kde sú ideálne podmienky na relax,i na aktívny oddych. Ako zdôraznil Dalibor Chrastina, predstaviteľ spoločnosti Lázně Luhačovice a.s. v kúpelnom meste z roka na rok skvalitňujú služby, pribudajú aj nové ubytovacie kapacity. Veľa hostí prichádza aj zo Slovenska, napriek tomu že sa zatiaľ nepodarilo uzavrieť dohodu so zdravotnými poisťovňami o aspoň čiastočnej úhrade liečebných nákladov. Nielen letné dni pri vode možno stráviť v známom aquaparku v Uherskom Hradišti alebo v termálnom komplexe so slanou vodou pri hoteli Horal vo Veľkých Karloviciach, kde tamojší rezort Valachy núka jedinečnú kombináciu termálneho komplexu, golfu a zážitkovej gastronómie.

Pre milovníkov dobrodružných príbehov bude zaiste lákadlom výstava cestovateľov Hanzelku a Zikmunda v Zlíne. Na svoje si prídu aj tí, ktorí preferujú aktívnu dovolenku. Cykloturisti sa môžu tešiť na širkú sieť cyklotrás. Jedinečným lákadlom je trasa pozdĺž rieky Moravy, prípadne kombinovaná s plavbou po Baťovom kanáli až do slovenskej Skalice, odkiaľ možno pokračovať pozdĺž rieky až k Devínu. Čaro valašských dreveníc a krásy beskydskej prírody. To všetko ponúka cyklotrasa Bečva, ktorá sa skladá z troch hlavných úsekov. Prejdete tu takmer 160 kilometrov. Zastaviť sa môžete v centrách historických miest s nespočetným množstvom pamiatok. Nezabudnuteľným zážitkom bude nesporne aj návšteva rožnovského skanzenu. To sú len niektoré z možností, ktoré ponúka Východná Morava, ktorá je pre nás tak blízko.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: