Leto na Východnej Morave

Bohatý program pre návštevníkov

[j.protic] publikované: 2017-07-13 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Tradičné moravské koláče-frgaly

Návštevníci Východnej Moravy sa počas letných mesiacov naozaj nemôžu sťažovať na nudu. Z bohatého programu sa ťažko vyberá, ale jedno je isté: každý si príde na svoje.

 


Kurzy pečenia valašských frgálov, ranné lekcie jógy pod šírym nebom, výučba golfu pre rodičov s deťmi, ale tiež nové detské ihrisko, akcie pre gurmánov a divadlo pod šapitó v rámci Týždňa kultúry na Valašsku. Taký je program letných prázdnin. Pripravil ho Resort Valachy vo Velkých Karlovicích.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Valašsko je každoročne magnetom vďaka svojej neporušenej prírode, pestrému vyžitiu a miestnej gastronómii.

 

Kde a kedy?

každý utorok a sobotu – Kurz pečenia frgálov (Gril srub Razula)

každú stredu – večery s živou hudbou na terase hotela Horal (Horal)

každý piatok – koncerty Karlovského hudobného leta (Penzion pod Pralesem)

každú prvú sobotu v mesiaci – Saunová noc (Wellness Horal)

 

Hitom sú kurzy pečenia frgálov – tradičných koláčov, ktoré patria spolu so slivovicou a kyselicou k najtypickejším valašským špecialitám. „Kurzy usporadúvame v utorok a v sobotu po celé prázdniny. Behom troch hodín sa účastníci dozvedia zaujímavosti o výrobe i histórii a pod vedením našich skúsených pekárok si vyrobia svoj vlastný koláč, ktorý si odnesú i s receptárom a zásterou na pamiatku. Poznávanie regionálnej kuchyne je stále veľmi aktuálny trend.“ Uviedol pán Tomáš Blabla.

Novinkou sú každodenné lekcie jógy s indickým lektorom pri hoteli Horal pre ubytovaných hostí i verejnosť. Pre rodiny s deťmi a úplných začiatočníkov je na golfovom ihrisku Horal program - Golf pre každého, ktorý návštevníkov jednoduchou a zábavnou formou zoznámi s touto stále obľúbenejšou hrou.

Počas prázdnin sa na terase hotela Horal konajú stredajšie podvečery s živou hudbou a cez víkendy grilovanie. Novinkou je tiež nové detské ihrisko. Pri hoteli Lanterna vzniklo letné vonkajšie posedenie.

Ku koncu augusta chystá Resort Valachy 2. ročník charitatívneho festivalu Týždeň kultúry na Valašsku, ktorý ponúkne sedem divadelných predstavení pod šapitó, okrem iného Čtyři dohody a Pátou dohodu Jaroslava Duška, stand-up comedy Ondřeje Sokola alebo legendárne inscenácie Rychlé šípy a Caveman. K pobytu v Spa hoteli Lanterna dostanú návštevníci vstupenku zdarma.

Na prázdniny pripravil Resort Valachy tiež zvýhodnené pobyty s množstvom bonusov v cene vrátane voľného vstupu do Wellness Horal, masáže, jazdy na segwayi, degustačného menu a ubytovania detí zadarmo. Viac: www.valachy.cz

 

Tipy na zaujímavé akcie (nielen) vo Velkých Karlovicích:

13. – 17. 7. Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem (Spa hotel Lanterna)

29. 7. Degustačný večer s vinárstvom Veverka (Spa hotel Lanterna)

4. 8. VALACHY MAN (vodná nádrž Na Stanoch – Nový Hrozenkov)

6. 8. Karlovská púť

12. 8. Folklórny festival Leto na Soláni

26. 8. Lúčenie s prázdninami (park Razulák), Remeselný deň (Karlovské múzeum)

25. – 31. 8. Týždeň kultúry na Valašsku (údolie Léskové – Razula)

 

 

Týždeň kultúry na Valašsku

Sedem dní plných divadelných zážitkov pod šapitó, ktoré bude postavené špeciálne na túto akciu v údolí Léskové pod Spa hotelom Lanterna. K pobytu v Spa hoteli Lanterna je vstupenka v cene.

25. 8. Malé Divadlo Komedie: 1+1=3

26. 8. Divadlo pohádek: Princové jsou na draka (pohádka)

26. 8. Studio DVA divadlo: Ondřej Sokol - Celebrity (stand-up comedy)

27. 8. Slovácké divadlo: Rychlé šípy

27. 8. Studio DVA divadlo: K. Roden a J. Krausová - Otevřené manželství

28. 8. Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

29. 8. Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

30. 8. Caveman - Jan Holík

31. 8. Halina Pawlowská: One woman show - Chuť do života

Výťažok z akcie podporí rodinu 9 ročného Tomáša Koňaříka z Velkých Karlovic, ktorý trpí svalovou dystrofiou a mobilný hospic Strom života z Nového Jičína.

Tipy, informácie, zaujímavosti:www.vychodni-morava.cz www.tydenkultury.cz , www.kamkam.eu, www.facebook.com/vychodnimorava

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: