Luhačovice získali cenu EDEN

Súťažilo dvanásť projektov

[j.protic] publikované: 2019-12-10 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Jurkovičov dom / foto:Ján Blažej/

Nádherný štvorhviezdičkový hotel v štýle vidieckej secesie, ktorý sa dnes nazýva Jurkovičov dom (na fotografii), garni hotel Jestřábí, Vodoliečebný ústav i niekoľko ďalších objektov sú skvostnými dielami vynikajúceho slovenského architekta a dizajnéra Dušana Jurkoviča (1868-1947), ktoré sú ozdobou čarovného kúpeľného mestečka Luhačovice v Zlínskom kraji.


Je štvrtým najväčším kúpeľným centrom v Českej republike. V obkolesení parkov, lesov i panenskou prírodou chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty vyviera šesť prameňov liečivých minerálnych vôd, ktoré liečia najmä ochorenia dýchacích ciest dospelých i detí.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Nedávno ich projekt Projekt Well, well... Lázně Luhačovice sa stal tohoročným víťazom českého národného kola súťaže EDEN (European Destination of Excellence, čiže Európska excelentná destinácia), ktorú organizuje Európska komisia na zviditeľňovanie doteraz neobjavených európskych regiónov.

Témou tohoročného kola bolo kúpeľníctvo a zdravý životný štýl a luhačovický projekt upútal záujem poroty kvôli súladu tradícií a inovácií klasického liečebného kúpeľníctva s modernými prvkami wellnessu, pretože oslovuje nielen kúpeľných hostí, ale aj iné cieľové skupiny doma i v zahraničí.

Do súťaže EDEN prihlásilo sa dvanásť projektov z menších kúpeľov. FInalistami okrem Luhačovíc boli aj Šumavské bylinkové kúpele z Kašperských hôr, Františkove Lázně, termálny bazénový komplex Thermalium v Tepliciach v Ústeckom kraji, región Broumovsko v severovýchodných Čechách, kde sú príležitosti na cvičenie jogy, meditácie a výlety do magických Andršpachských skál a rezort ájurvédy, jogy a wellnessu Svatá Kateřina na Vysočine.

 

 

Ján Blažej

Snímka Ján Blažej

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: