Lyžovačka, ktorá vás nesklame

Čo ponúka lyžiarske stredisko Großarltal ?

[j.protic] publikované: 2020-02-19 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Vinársky zážitkový týždeň v Grossarltal

Rakúsky lyžiarsky areál Großarltal je súčasťou Ski Amadé, a má veľa dobre upravených zjazdoviek všetkých úrovní obtiažnosti. Počas tejto zimy je tam dostatok snehu, zjazdovky ponúkajú nezabudnuteľnú lyžovačku aj pre tých skoršie narodených.....


Lyžiarsky areál je vzdialený od Salzburgu asi 85 km,   rozprestiera sa okolo vrchu  Kreuzkogel, vo výške od 885 do 2027 metrov nad morom.Je spojený so strediskom  Dorfgastein v údolí  Gastein. Údolie prírodnej rezervácie Hüttschlag je tiež zaujímavé pre milovníkov bežeckého lyžovania a turistiky.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Großarltal na rakúske pomery nepatrí  medzi veľké lyžiarske strediská, lyžiarom  ponúka  83 km stredne náročných zjazdových tratí. /pre porovnanie, obľúbené lyžiarske stredisko Bratislavčanov Stuhleck-Semmering  ponuka 26 km zjazdoviek/. Moderné lanovky a vleky  bez čakania vyvezú návštevníkov do krásnych  lyžiarskych areálov, kde si na svoje prídu tak klasickí zjazdári, tak aj milovníci freeride jazdy alebo snowboardu.

Množstvo zábavy pre tých mladších  ponúkne  dobre vybavený snowpark s 90 m dlhou halfpipe. Ak budete chcieť vaše zručnosti ešte zdokonaliť, je pre vás pripravená snowboardová alebo lyžiarska škola. Pre milovníkov bežeckého lyžovania je v oblasti Großarltal k dispozícii cez 32 km tratí v nádhernom prostredí.

Novinkou tohtoročnej lyžarskej sezóny  je rozšírená rodinná ponuka v údolí s obrovskou dobrodružnou lúkou „Fischbacher-Alm“ Toto obrovské zimné ihrisko s novým vekom a dopravným pásom je hitom pre všetkých lyžiarov, ale aj pre tých, ktorí si jednoducho užívajú sánkovanie a iné zimné radovánky....

Grossarltal sa niekedy nazýva aj Alm Tal, čo je v preklade niečo ako údolie pasienkov. V lete je tu 40 chát či salašov, v ktorých majitelia hospodária, ale dá sa v nich aj najesť a v niektorých aj prespať. Malebná krajina a príroda, a to celoročne, je hlavný dôvod, prečo tu majú letnú aj zimnú sezónu v podstate vyrovnanú.

Aj počas tohtoročnej sezóny sú pripravené rôzne špeciálne bonusy čí akcie.Napríklad pre seniorov, čí dámy...

Amadé-Sixty-  Plus

Ak máte viac ako 60 rokov (od ročníka 1960), lyžujete v Ski amadé  od 28. marca do 4. apríla 2020 za mimoriadne výhodné ceny. Pri rezervácii 7-dňového pobytu dostanete 6-dňový skipas v partnerskom hoteli zdarma.

Príklad ceny: 7 nocí v 3-hviezdičkovom hoteli s polpenziou v 2-lôž. izbe vrátane 6-dňového skipasu od 462 euro na osobu.

 

Ladies Week

Napriek svojmu názvu môžu ponuku „Dámskeho týždňa“ využiť aj páni. Od 21. do 28. marca 2020 vám pri kúpe jedného skipasu  poskytnú druhý zadarmo. Počas tohto obľúbeného týždňa sa konajú aj testy lyží, lyžiarske inštruktáže i mnohé podujatia, koncerty a párty.

Na svoje si prídu aj milovníci dobrého vína. Obľúbený týždeň  Lyžovania a vína sa bude v tejto sezóne konať už 10. raz. Viac   ako 20 hotelov si pre svojich hostí pripraví dovolenkové balíky na tému „Lyžovačka a rakúske vína“. Na certifikovaných lyžiarskych chatách na horách a v hoteloch   v údolí sa od 14. do 21. marca 2020 uskutočnia ochutnávky vína spojené s lahodným degustačným menu. V Großarli vám pri obľúbenej večeri v lanovke pri každom prejazde dolnou stanicou naservírujú ďalší chod. V rámci ochutnávky vína  budú  špičkoví rakúski  vinári ponúkať svoje najlepšie vína  v  mnohých  hoteloch v Großarli, medzi ktorými degustátorov prepraví kyvadlový autobus. Popri víne sa hostia môžu tešiť na malé občerstvenie a v niektorých hoteloch dokonca i na živú hudbu. Jednoducho Grossarl ponúka viac ako iba dobrú lyžovačku.....

Viac info: www.grossarltal.info

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: