Lyžuje celá rodina- tip na december

Rodinné podujatia v Štajersku

[j.protic] publikované: 2018-11-13 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Hry, zábava, bezpečnosť a poriadna dávka srdečnosti zjazdovky v rakúskom Steiermarku, bežecké trate a detské dobrodružné svety sú pripravené: už tretíkrát po sebe sa uskutoční veľká lyžiarska slávnosť FamilienSkiFest Steiermark .


Na úvod zimnej sezóny organizátori pozývajú 15. a 16. decembra 2018 na prehliadku 38 štajerských lyžiarskych a bežkárskych oblastí.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Najzaujímavejšie na tom je to, že sa tento rok bude konať vo väčšine stredísk počas dvoch dní a že prevádzky vytvorili na úvod veľmi atraktívne ponuky na prvú rodinnú dovolenku v sezóne. Široké svahy, ľahké cvičné zjazdovky a dokonale upravené bežkárske trate. Popritom veľa možností, ako prísť hravou formou na chuť zimným športom. Opäť sa zapojili aj veľké a rozsiahle lyžiarske oblasti, ako je dovolenkový región Schladming Dachstein so 4 prepojenými vrchmi, strediská Tauplitz, Kreischberg, Loser alebo Stuhleck a rodinné lyžiarske strediská medzi Mariazellom, Jogllandom a Salzstieglom.

Beh na lyžiach, hľadanie pokladu v snehu, sánkovanie na svahoch alebo jazda na skútroch. Napríklad také lyžiarske stredisko Tauplitz sa venuje výlučne bezpečnosti: hlavnými témami programu sú horskí záchranári, lavínové psy, pravidlá zjazdoviek, ale aj príprava zjazdoviek a zasnežovanie. Ten, kto chce, môže sa učiť správnu bežeckú techniku alebo podniknúť (iba za optimálnych snehových podmienok) zábavnú sánkovačku. Zapojilo sa aj lyžiarske stredisko Hauser Kaibling prostredníctvom pretekov na boboch, ktoré záujemcov naučí,ako správne narábať so zariadením na vyhľadávanie pod lavínou, ako sa používa batoh na skitouring a pod. Lyžiarske stredisko Planai usporiada snehovú olympiádu, na ktorej si budú môcť účastníci zmerať sily v rôznych disciplínach. Každé zo zúčastnených lyžiarskych a bežkárskych stredísk boduje vďaka 50 % zľave na lyžiarske a bežkárske skipasy, na požičovňu lyží, resp. na lyžiarske kurzy a kurzy bežkovania pre deti do 15 rokov v nedeľu.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: