Malokarpatský expres aj pre cyklistov

Do Malých Karpát opäť turistickým autobusom

[j.protic] publikované: 2019-05-30 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Obľúbené autobusové spojenie do Malých Karpát - Malokarpatský expres - štartuje túto sobotu 1. júna 2019 už svoju tretiu sezónu. Jeho pridanou hodnotou je, že cestujúci si môžu prepraviť bicykel priamo v priestore autobusu.


Cestujúci sa môžu vydať opäť do Malých Karpát a spoznávať Bratislavský kraj cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Častú až po Budmerice.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Autobus má 24 miest na sedenie a státie a 24 miest na uloženie bicyklov. Celodenný cestovný lístok vrátane prepravy 1 bicykla stojí 4 €, zľavnený celodenný cestovný lístok do 15 rokov vrátane prepravy 1 bicykla 2 €, jednorazový cestovný lístok vrátane prepravy 1 bicykla 2 €, jednorazový zľavnený cestovný lístok do 15 rokov vrátane prepravy 1 bicykla vyjde na 1 €. V autobuse platí Bratislava CARD City & Region. Počas platnosti lístka je možné autobus ľubovoľne využívať po celej trase.

„Malokarpatský región je zaujímavý pre všetky vekové kategórie. Prídu si tu na svoje milovníci histórie, kultúry, prírody, remesiel, tradícií, turistických trás či cyklotrás. Zabudnúť nemôžem ani na rekreačné strediská, výbornú gastronómiu a vynikajúce vína. K týmto cieľom sa dostanete pohodlne malokarpatským expresom a spolu s bicyklom sa dostať aj na jedinečnú pumptrackovú dráhu v Bike Parku na Zochovej chate pri Modre, ktorá je obľúbená u verejnosti, športovcov a rodín s deťmi. Odporúčam aj rozhľadňu Veľká Homola, z ktorej sa vám naskytne nádherný výhľad,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Malokarpatský expres bude premávať každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu a Červený Kameň a to až do konca septembra. Jeho súčasťou je turistický sprievodca, ktorý podáva informácie o trase a miestach záujmu. Cestovné lístky sa zakupujú v autobuse.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: