" /> " />


Maďarská opera vystúpi na Slovensku

Operná túra po Karpatskej kotline

[j.protic] publikované: 2018-02-06 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Maďarská štátna opera v Budapešti sa predstaví v rámci aktuálneho veľkolepého turné "Operná túra po Karpatskej kotline" aj na Slovensku.


V prihraničných mestách krajín susediacich s Maďarskom uvádza operu Ferenca Erkela László Hunyadi a baletné spracovanie známej operety Franza Lehára Veselá vdova. Keďže historická budova Maďarskej štátnej opery v Budapešti bude takmer pol druha roka zatvorená, vedenie opery sa rozhodlo , že pozdĺž hraníc urobí sériu vystúpení s úspešnými predstaveniami.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Približne 400-členná skupina opery, v ktorej účinkujú poprední umelci, uvedie plnohodnotnú produkciu za účasti orchestra, speváckeho zboru, baletného súboru, sólistov, dirigentov a kompletného technického personálu. Ide o veľkolepý projekt, na prepravu využijú 12 kamiónov a 12 autobusov. Predstavenia na Slovensku sa uskutočnia v dňoch 8.-13. februára v športových halách v Košiciach, Nových Zámkoch a v Bratislave. V Bratislave budú vystúpenia v hale Incheby.

V týchto mestách zaznie maďarská národná opera László Hunyadi (Ladislav Huňady). Predstavenia budú v maďarskom jazyku, so slovenskými titulkami v pozadí....

Veselú vdovu od Lehára uvedie Maďarský národný balet v pôvodnej choreografii britského autora Ronalda Hynda, ktorý z obľúbenej operety vytvoril baletné predstavenie v roku 1975 pre Austrálsky balet.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: