Na Moravu opäť na garden food

Pozvánka pre milovníkov gastroturistiky

[j.protic] publikované: 2020-07-26 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Nebudú chýbať ani moravské koláče.../foto:kudyznudy/

Garden Food Festival, najchutnejší český festival a sviatok dobrého jedla a pitia, sa uskutoční už po šiesty raz po päť dní od 29. júla do 2. augusta v rázovitom srdci Valašska v Rožňove pod Radhoštěm.


Ak je dobré počasie, do mestského parku príde aj do dvanásťtisíc zvedavcov a labužníkov. Je to jeden z viacerých garden food festivalov, ktoré sa konajú vo viacerých regiónoch Česka a Moravy a majú byť prezentáciou vybraných delikates z tradičnej miestnej kuchyne, pripravovaných majstrov kuchárov a cukrárov tých najkvalitnejších miestnych reštaurácií, ktorí robia svoju práci s radosťou a dobre. Organizátori podporujú aj výrobcov regionálnych potravín, nápojov liehovín a malých miestnych pivovarov, regionálnych jedál i produkciu domácich farmárov. Festival je nielen pozvánkou pre milovníkov gastroturistiky ale aj ponukou na návštevu miestnych pamiatok. Súčasne zoznamuje s najnovšími trendmi v gastronómii, zaujímavými novými konceptmi od špičkových kuchárov a ľudí budú zabávať aj miestne folklórne skupiny.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Pretože Rožňov pod Radhoštěm je neďaleko slovenských hraníc, čakajú na ňom ako po minulé roky aj mnohých hostí najmä z prihraničných okresov Žilinského či Trenčianskeho kraja. Slovenských hostí budú mať aj na Garden Food Festivale v rozáriu v Olomouci 5. až 9. augusta 2020, kde sa objavia aj finalisti súťaže MasterChef Česko a 19. až 23.augusta v Smetanových sadoch v Uherskom Hradišti.

 

(JB)

Snímka Kudy z nudy

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: