Na Stuhlecku ako doma

Na dobrú lyžovačku so Slovak Lines-om

[j.protic] publikované: 2019-01-21 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Výborné snehové podmienky na lyžovanie, bežkovanie či pestrá ponuka kvalitných služieb lákajú do rakúskeho strediska Stuhleck mnohých obyvateľov Bratislavy a okolia. Slovak Lines aj tejto zimnej sezóne zaradil obľúbenú ponuku, ktorej súčasťou je autobusový lístok, a to spolu s lyžiarsky skipassom za zvýhodnenú cenu.


Autobusy Slovak Lines vozia lyžiarov do Rakúska od druhej polovice decembra každú sobotu, nedeľu, vo sviatočné dni a počas prázdnin, až pokiaľ budú vhodné lyžiarske podmienky. O tom, že o túto službu je mimoriadny záujem sme možnosť sa presvedčiť v tretiu januárovú sobotu, keď Slovak Lines vypravil až štyri autobusy plné lyžiarov čí milovníkov zimnej turistiky. Niet divu, že na svahoch takmer prevládala slovenčina, veď Stuhleck je pre Bratislavčanov najbližšie kvalitné lyžiarske stredisko. Cestovné lístky vrátane skipasu sa dajú zakúpiť pohodlne a rýchlo cez web Slovak Lines www.lyzovackazdomu.sk alebo novú mobilnú aplikáciu pre smartfóny s operačným systémom Android a IOS. Rovnako je pre cestujúcich dostupný nákup v pokladniach na autobusovej stanici Mlynské nivy. Výhodou takéhoto lístku podľa je, že jeho súčasťou je aj celodenný skipass, a to za cenu výhodnejšiu než keby ste si ho kupovali samostatne priamo na svahu. Dospelých (od 19 rokov) vyjde na 59 €, mladých (od 15 rokov) 55 €, deti 41 € a za dopravu bez skipassu zaplatíte 25 €. Kto nelyžuje a chce si urobiť výlet, prípadne ísť na Stuhleck len ako sprievod svojich známych, môže si totiž lístok na autobus kúpiť samostatne. Výhodou pre vodičov áut je, že svoje vozidlá si môžu bezplatne zaparkovať na Autobusovej stanici v Bratislave, nemusia sa dopraviť MHD..

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Autobusy - tak ako v predchádzajúcej sezóne - odchádzajú z AS Mlynské nivy o siedmej hodine ráno a približne za dve hodiny vystupujete už priamo pod lyžiarskym svahom. Skipasy rozdáva vyškolený vodič autobusu, ktorý zároveň lyžiarom ochotne poradí a poskytne praktické informácie. Autobus vás pohodlne dopraví až na vyššie položené parkovisko P2, odkiaľ je pohodlný prístup na sedačkovú lanovku. Veľkou výhodou je, že autobus je otvorený v čase od 12.00 -13.00, kedy si môžete oddychnúť čí občerstviť sa.

Lyžiarske stredisko Stuhleck, ktoré je najväčším na východe Rakúska, určite nikoho nesklame. Zjazdovky sú zasnežené a upravené, rady na lanovky či vleky ubiehajú rýchlo a každý má dostatočný priestor pre lyžovanie. Na Stuhlecku môžete využiť aj sánkarskú dráhu či snowtubing, ale aj služby lyžiarskej školy, požičovne lyží, reštaurácie či rýchle občerstvenia. Tí, ktorí majú radi adrenalín si môžu otestovať svoju rýchlosť na uzavretej trati. Oplatí sa navštíviť panoramatickú reštauráciu W11, ktorá sa nachádza v hornej stanici tzv .oranžovej lanovky. Okrem obrovských porcií jedla a príjemného personálu na vás iste urobí dojem nádherný výhľad na celé okolie. Bližšie informácie o lyžiarskom stredisku ako aj o snehových podmienkach nájdete na www.stuhleck.at, a to aj v slovenčine.

Autobus naspäť do Bratislavy odchádza o 16:30 hod.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: