Najdlhší let v histórii

Lietadlo nemohlo pristáť v USA

[j.protic] publikované: 2020-03-18 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Francúzska letecká spoločnosť Air Tahiti Nui uskutočnila dosiaľ najdlhší linkový priamy let v histórii letectva.


Lietadlo na ceste z Tahiti do Parríža preletelo 15 715 kilometrov - informoval spravodajský web CNN. Rekord vznikol kvôli zákazu vstupu Európanov do USA. Za bežných okolností má totiž lietadlo na tejto trase medzipristátie v USA.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Včetci cestujúci mali pri medzipritáti v Los Angeles vystúpiť z lietadla a prejsť hraničnou kontrolou. . To však v súčasnosti nebolo možné, lebo USA vyhlásilo zákaz vstupu cestujúcim z Európy na svoje územie.

Let na linke TN064 odštartoval v nedelu o 3:00 hod, miestneho času z hlavného mesta Tahiti Papeete. V ten istý deň o 6:30 dorazil do Paríža. Stroj bol vo vzduchu necelých 16 hodin. Kuriozitou je , že išlo zároveň o najdlhší domáci let, pretože Tahiti je súčaťou Francúzskej Polynézie, ktorá sa považuje za francúzske zámorské územie..

Spoločnost Air Tahiti Nui uviedla, že na palube bola posílnená posádka vrátane štyroch pilotov, ktorí riadili stroj spoločnosti Boeing 787-9 Dreamliner. Lietadlo túto dlhú vzdialenosť zvládlo uletieť aj kvôli tomu, že nebolo plné, a malo preto menšiu spotrebu paliva.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: