Najväčší kvetinový festival v Rakúsku

60. výročie Slávnosti narcisov

[j.protic] publikované: 2019-05-05 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Milovníci kvetov sa v susednom Rakúsku majú na čo tešiť. Najväčší kvetinový festival v krajine,organizovaný v regióne Ausseerland-Salzkammergut, očarí od 30. mája do 2. júna 2019 až 25 000 hostí.


Na jar tohto bude AusseerlandSalzkammergut opäť žiť v znamení hviezdicových narcisov, ktoré premenia horskú krajinu na voňavé, biele , i žlté more kvetov. K pevným bodom programu Slávností narcisov 2019 budú opäť patriť okrem iného aktivity ako Narcisový beh, pešie túry po narcisových lúkach, sadenie narcisov s návštevníkmi, hody plné špecialít Ausseer Spezialitätenkirtag, záhradný festival so živou hudbou dobrovoľného hasičského zboru v kúpeľnom parku v Bad Aussee a prehliadka Salzwelten Altaussee.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Absolútnym vrcholom Slávností narcisov je nedeľa 2. júna 2019. Na mestskom korze budú od 8.00 do 11.00 hod. na rôznych miestach v centre Bad Aussee vystavené umelecky zhotovené postavy z kvetov. Návštevníci majú dostatok času na ich obdivovanie a fotografovanie. Zároveň môžu spoznávať historické kúpeľné mesto v sprievode hudobných a krojových skupín a gurmánskych lahôdok. Potom budú nádherné postavy presunuté na jazero Grundlsee, kde sa program začína na lodnom korze o 14.30 hod. Na prípravách a realizácii tohto podujatia sa podieľa 3 000 regionálnych pomocníkov. Každoročne navštívi toto podujatie počas niekoľkých dní približne 25 000 hostí.

Viac info na: www.narzissenfest.at, www.ausseerland.at

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: