Nemecko – raj pre gurmánov

Bohatá ponuka nemeckej gastronómie

[j.protic] publikované: 2018-03-17 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

 

Tento rok čakajú na návštevníkov Nemecka nevšedné kulinárske zážitky. Nemecká turistická centrála (DZT) sa v roku 2018 zameriava so svojimi celosvetovými marketingovými a obchodnými aktivitami na tematickú kampaň s názvom Culinary Germany.

 


Stredobodom sú typické ponuky zo všetkých kútov krajiny a možnosti zažiť jednotlivé regióny nanajvýš hodnoverne prostredníctvom kulinárskych tradícií a objavovať tak turistickú krajinu Nemecko s pôžitkom.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Stará pravda, že láska ide cez žalúdok platí aj pre cestovný ruch. Štatistické údaje ukazujú, že sedem percent zahraničných dovolenkárov sa rozhoduje aj na základe rozmanitosti a kvality gastronomickej ponuky pre cestu do Nemecka. „Návšteva reštaurácií a kaviarní“ patrí na druhé miesto po „návšteve pamätihodností“ spomedzi desiatich najobľúbenejších aktivít na dovolenke.

Nemeckú kuchyňu charakterizuje rôznorodosť Rozmanitá ponuka je veľmi široká, siaha od kuchyne s hviezdami až po pouličné občerstvenie. Asi málokto vie, že až 300 nemeckých reštaurácií aktuálne ocenil gastronomický sprievodca Michelin jednou až tromi hviezdami, čo je viac než kedykoľvek predtým. Toto ocenenie dokazuje vývoj nemeckej špičkovej gastronómie v medzinárodnom porovnaní. Popritom má každodenná kulinárska ponuka v Nemecku priam medzinárodný charakter: okrem tradičnej nemeckej kuchyne sú súčasťou gastronomickej ponuky stredomorské, orientálne a ázijské jedlá.

K chutným jedlám patria aj kvalitné nápoje. Aj v tomto smere sa majú nemeckí výrobcovia čím pochváliť. Víno a pivo sa považujú za nemecké národné nápoje, pričom sa vysoko cenia aj v medzinárodnom meradle. Vinárska turistika spája aktívnu dovolenku a pôžitok. Viac než 500 kompetentných sprievodcov cestuje s turistami po 13 vinárskych oblastiach. V rizlingových salónoch Nemeckého vinárskeho inštitútu (DWI) predstavia hosťom vybraní gastronómovia nemecké vína moderným spôsobom aj mimo vinárskych oblastí. Pivári považujú Nemecko za ozajstný raj pre milovníkov zlatého moku. Stačí iba jeden údajov, v Nemecku je viac ako 1300 pivovarov. V Bavorsku ale aj niektorých ozastných spolkových krajinách si môžete vybrať z ponuky pivných ciest, ktoré nie sú iba o pive, o pivnej kultúre ale ponúkajú gastronomické špeciality daného regiónu... Oplatí sa vyskúšať....

 

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: