Nemecko aj naďalej lákavé

Top destináciou bude Sri Lanka

[j.protic] publikované: 2018-11-11 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Turisti pred Brandenburskou bránou v Berline.

Spoločnosť Lonely Planet zverejnila v týchto dňoch zoznam desiatich najlepších miest na návštevu turistami v roku 2019. Na starom kontinente bude najlákavejšou destináciou Nemecko.


V celosvetovom merítku Srí Lanka dominuje aktuálnemu zoznamu desiatich najlákavejších turistických destinácií pre rok 2019, ktorý zverejnila spoločnosť Lonely Planet, najväčší vydavateľ príručiek pre cestovateľov. Za druhým Nemeckom prvú trojicu uzatvára africký štát, Zimbabwe.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

Nemecko sa na druhom mieste umiestnilo pravdepodobne aj vďaka podujatiam, ktoré v nadchádzajúcom roku budú sprevádzať 100. výročie založenia nemeckej umeleckej školy Bauhaus, ako aj 30. výročie pádu Berlínskeho múru. K obidvom výročiam sa uskutoční mnoho zaujímavých podujatí. Podľa odborníkov za úspechom Nemecka možno vidieť aj kvalitné služby a dobrý pomer cena-kvalita.

Za africkým Zimbabwe v rebríčku nasledujú Panama, Kirgizsko, Jordánsko, Indonézia, Bielorusko, Svätý Tomáš a Princov ostrov a Belize.

Lonely Planet zverejnila v týchto dňoch aj zoznam desiatich najlepších miest na návštevu turistami v roku 2019. Tomuto rebríčku dominuje dánska metropola Kodaň, za ňou nasleduje čínske mesto Šen-čen, ktoré mnohí považovujú za akési čínske Silicon Valley. Na treťom mieste figuruje druhé najväčšie srbské mesto Nový Sad, ktoré leží pri Dunaji. V prvej desiatke sa nachádzajú ešte americké Miami, nepálske hlavné mesto Káthmandu, mexická metropola Mexiko, senegalský Dakar, americký Seattle, chorvátsky Zadar a marocký Meknes.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: