Nemecko je stále obľúbenou destináciou

Dynamický nárast návštevnosti pokračuje

[j.protic] publikované: 2018-03-02 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Symbol hlavného mesta Nemecka - Brandenburská brána

Nemecko je naďalej mimoriadne obľúbenou turistickou destináciou – návštevnosť už niekoľko rokov vytrvalo rastie. Vyplýva to aj z posledných štatistických údajov, s ktorými sa oboznámili novinári na tlačovej konferencii v Bratislave.


Ako odznelo, Nemecká turistická centrála (DZT) bilancuje rok 2017 s ôsmym rekordným výsledkom po sebe: od januára do decembra bolo podľa predbežných údajov Spolkového štatistického úradu zaregistrovaných 83,9 miliónov prenocovaní medzinárodných hostí v ubytovacích zariadeniach s minimálne desiatimi posteľami, teda o štyri percentá viac ako v porovnateľnom období minulého roka. Čo sa týka návštevnosti Nemecko si v európskom porovnaní drží druhé miesto za Španielskom a pred Francúzskom.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Potešujúci nárast zaznamenal aj objem prenocovaní zo Slovenska. Od januára do novembra 2017 bolo zaznamenaných 407.511 prenocovaní slovenských hostí, čo zodpovedá nárastu 2,7 percenta. Nemecko je pre slovenských hostí obľúbenou destináciou s podielom na trhu vo výške 11 percent“, informoval Laszlo Dernovics, vedúci zahraničného zastúpenia pre Rakúsko a Slovensko a regionálny manažér pre juhovýchodnú Európu Nemeckej turistickej centrály (DZT).„Väčšina ciest zo Slovenska do Nemecka je služobných s podielom 46 percent, po ktorých nasledujú súkromné cesty s 28 percentami. Podiel dovolenkových ciest predstavuje 26 percent“, vysvetloval László Dernovics.

Nemení sa poradie obľúbených cieľov slovenských návštevníkov v Nemecku. V rámci mestského turizmu ostáva Berlín s počtom prenocovaní slovenských hostí 33.228 od januára do novembra 2017 na vrchole. Na druhom mieste je hlavné mesto Bavorska Mníchov s počtom prenocovaní 22.091 a nárastom 16,9 percent. Vynikajúci nárast sme zaznamenali aj v Kolíne (+ 77,1%) a v Norimbergu (+33,7%). Spomedzi spolkových krajín je Bavorsko s počtom prenocovaní 122.894 a nárastom 6,7 percenta počas prvých jedenásť mesiacov roka najsilnejším motorom nárastu pri počte prenocovaní hostí zo Slovenska, po ňom nasleduje Bádensko-Württembersko s počtom prenocovaní 57.868. „S tematickými kampaňami DZT a základnými témami sa nám podarilo získať viac slovenských hostí aj pre dovolenku v nemeckých regiónoch, čím sme prispeli k posilneniu vidieckych oblastí, povedal Laszlo Dernovics, vedúci zahraničného zastúpenia pre Rakúsko a Slovensko a regionálny manažér pre juhovýchodnú Európu Nemeckej turistickej centrály (DZT).

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: