Ovečky na lyžiarskych svahoch

Skúsenosti z Dolného Rakúska

[j.protic] publikované: 2020-05-31 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Organizátori projektu s tabuľou správania sa pre turistov

 

Lackenhof am Ötscher je známe lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku, nie veľmi ďaleko od Bratislavy. Po predčasne ukončenej a slabšej zimnej sezóne sa na svahy teraz nasťahovali ovce.

 


V rámci projektu Ötscher:Lamm v spolupráci s turistickým zväzom regiónu a vedením prírodného parku umiestnili koncom mája 33 oviec na svahy územia Veľkého Ötscheru. Ako povedal Andreas Buder konateľ spoločnosti Ötscherlifte,ovce sú veľmi užitočné. Zabezpečujú rovnakú výšku trávnatého porastu a účinne chránia svahy pred eróziou.Ovce pochádzajú z bio-hospodárskeho dvora Berthloda Schrefela z obce Orth am Gostling. Toto hospodárstvo je známe svojíme produktmi z ovčieho mlieka. Syry a ostatné výrobky sú veľmi obľúbené v širokom okolí.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Ovce sa v letnom období delia o svahy s turistami. Pre návštevníkov hôr platia pravidlá správania sa pri stretnutí so zvieratmi. Desatoro pravidiel je umiestných na informačných tabuliach. V princípe treba dodržovať hlavnú zásadu: mať odstup a rešpekt voči zvieratám.

Od konca mája je v prevádzke aj sedačková lanovka, ktorá vás vyvezie na vrchol kopca. V súvislosti s pandémiou Covid-19 sa odporúča zakúpiť si lístky vopred elektronicky, aby sa predišlo zbytočnému čakaniu pri pokladniciach. Ďaľšími opatreniami sú možnosti dezinfekcie rúk pred nástupom, a zníženie počtu prepravovaných osôb.

Strediská Lackenhof am Ötscher a Hochkar sa nachádzajú asi 150 km od Viedne.Hochkar je najvyššie položené lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku. V posledných rokoch je čoraz viac obľúbené a vyhľadávané aj letnom období. Viac info na stránkach www.oetscher.at alebo www.hochkar.com

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: