Praha je kongresovou metropolou

Kongresová turistika – významný faktor príjmov

[j.protic] publikované: 2017-07-24 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Kongresový palác v Prahe

Praha patrí v celosvetovom meradle k top destináciám v kongresovej turistike. V rebríčku, ktorý vydala Medzinárodná kongresová asociácia ICCA, sa umiestnila počtom 156 veľkých medzinárodných kongresových akcií konaných v roku 2016 na jedenástom mieste na svete.


Bola úspešnejšia než napríklad Rím, Štokholm ale napríklad aj Peking, ktorý sa v kongresovej turistike sa prediera medzi top mestá. Z najžiadanejších kongresových susedných krajín sa lepšie umiestnila lepšie iba Viedeň, ktorá skončila za s 186 kongresmi na druhom mieste na svete. Hneď za Parížom. Z ďalších susedných hlavných miest Berlín skončil na 5. mieste, Budapešť na 16. a Varšava na 30. mieste. Bratislava je v rebríčku ICCA trpaslíkom, ktorému sa ušlo iba 120. miesto.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


V rebríčku kongresových krajín bolo vlani Česko na 27. mieste. Pred ním je zo susedov Nemecko (2. miesto na svete), Rakúsko na 14. mieste a Poľsko na 17. mieste. Za Českom je Maďarsko (33. miesto) a Slovensko (63.miesto).

Okrem veľkých svetových podujatí sa však ročne koná výrazne viac menších a aj kratších regionálnych kongresov, sympózií, konferencií, zasadaní, seminárov a firemných prezentačných akcií. Podľa Českého štatistického úradu v krajine bolo vyše 12 tisíc takýchto veľkých či menších podujatí s 1,3 miliónmi účastníkov. Informácie poskytla česká štátna organizácia CzechTourism.

Na fotografii z archívu CzechTourism je Kongresový palác v Prahe, najväčšie špecializované kongresové zariadenie v Česku.

 

Text: JB

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: