Predstavil sa maďarský hotel roka

Čím si získal Hotel Silvanus ocenenie ?

[j.protic] publikované: 2019-07-20 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Úchvatná panoráma Dunaja, čarma srdca Zeme,kvalitné služby....To boli kľúčové slová na prezentácii visegrádskeho hotela Silvanus v Bratislave.


Štvorhviezdičkový hotel sa môže pýšiť rôznými oceneniami. Najviac si cení ocenenie, ktoré mu udelili hostia, resp.široká verejnosť. V hlasovaní jednej z maďarských komerčných televízií získali titul Najlepší hotel v Maďarsku za rok 2018. Pred niekoľkými rokmi v hlasovaní spoločnosi TripAdviser bol ocenený ako najlepší, vidiecky, štvorhviezdičkový hotel v Maďarsku."Hostí treba privítať tak, ako privítame vo svojom dome kamarátov, súrodencov, a naších blízkych ."Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Hotel sa nachádza v jedinečnom prírodnom prostredí, na na 352 m vysokom kopci Feketehegy, neďaleko historického hornéhu hradu /Fellegvár/ Visegrád, ktorý svoju najväčšiu slávu zažil v období panovania kráľa Mateja. Hostia sa môžu kochať v krásnom výhľade na dunajský ohyb, z druhej strany hotela vidieť husté lesy pohoria Pilis. Historia hotela sa datuje od začiatku 70-tych rokov.

V roku 1971 v Maďarsku usporiadali najväčšiu svetovú výstavu poľovníctva všetkých čias. Bola to obrovská udalosť, a hostitelia sa chceli prezentovať v čo najlepšom svetle pred celým svetom. Z piatich kontinentov celého sveta prišlo tisíce odborníkov a záujemcov. Maďarskí hostitelia sa rozhodli, že výlučne pre hostí a podujatia svetovej výstavy postavia nový hotel v pohorí Pilis, ktoré je bohaté na divú zver. Hotel, ktorý svojou jedinečnou polohou, úchvatnou panorámou, danosťami i službami očaruje zahraničných hostí, ktorí potom šíria naše dobré meno vo svete. Hotel v tom čase patril medzi najvyhľadávanejšie v Maďarsku a bol mimoriadne obľúbený aj medzi zahraničnými návštevníkmi. Po zmene režimu sa uskutočnilo niekoľko rekonštrukcií až kým hotel nezískal jeho terajšiu, modernú podobu i zariadenie. Hotel Silvanus dnes ponúka 150 izieb počnúc štandardnými až po tie najluxusnejšie. Polovica izieb má výhľad na dunajský ohyb, druhá polovica na krásne lesy pohoria Pilis. Luxsusné apartmány ponúkajú nadštandardný servis.

Počas pobytu hostia môžu oddychovať a naberať energiu v priestrannom wellness centre. Vonkajšie a vnútorné bazény hotelového wellnessu zabezpečia jedinečný výhľad na ohyb Dunaja. Minúty strávené vo finskej-, infra saune,v parnom kúpeli,vo voňavom - soľnom komory znamenajú zdravé rozmaznávanie nielen pre dušu, ale aj pre telo. Hostia si môžu zacvičiť vo wellness centre alebo sa opaľovať na veľkej terase s úchvatným výhľadom na rieku. Vo wellness centre sa nachádza sauna, parný kúpeľ, kúpeľ nôh, soľná komora, aromatická miestnosť, bazény a vírivka.

Osobitnou kapitolou je stravovanie. Hotel ponúka to najlepšie, čo predstavuje na celom svete oceňovaná maďarská gastronomia. Hostí čaká Panoramická reštaurácia nielen s fantastickým výhľadom, ale aj bohatou gastronomickou ponukou maďarských a medzinárodných gastronomických špecialít. Dôraz sa kladie aj na zdravú stravu, hotel má vlastné centrum biopotravín a sami si pestujú liečivé bylinky, ktoré používajú pri príprave jedál..Návštevníci majú k dispozícii aj aqua- a drink bar, piváreň i kaviareň....

A ešte jedna zaujímavost: podľa ezoterických učení tu sa nachádza zo siedmych hlavných čakier Zeme tá najdôležitejšia, čakra srdca, ktorá od nepamäti ľudstva zaplaví okolie pozitívnou energiou.Túto skutočnosť ocenil pri svojej návšteve aj japonský veľvyslanec v Maďarsku ale i mnoho ďaľších hostí, ktorí veria v ezoteriku. O pobyty prominentných hostí v hoteli za takmer päť desaťročí jeho existencie nebola núdza, mezi hosťami hotela boli napríklad futbalová legenda Michel Platini, dánska kráľovna Margita, japonský cisár Akihito, svetoznámy filmový režisér Pasolini a mnohí ďaľší. Ako odznelo na prezentácii, vysoko si vážia každého hosťa, mottom personálu je: : "Hostí treba privítať tak, ako privítame vo svojom dome kamarátov, súrodencov, a naších blízkych ."

Hotel Silvanus je obľúbený aj medzi návštevníkmi zo Slovenska, nečudo ved od hraničného prechodu v Šturove je to iba necelých 30 kilometrov. A nie je to ďaleko ani pre tých, ktorí sa c hystajú do Budapešti, do hlavného mesta sa od hotela dostanete autom za necelú hodinu, ale môžete využiť vlakovú ba i ľodnú dopravu.

/jp/

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: