Príjemná zmena na Trnavskom mýte

Moderný podchod otvorený

[j.protic] publikované: 2018-08-27 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Otvorenie poschodu na Trnavskom Mýte.Foto: Marek Velček

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci so spoločnosťou Immocap Group, a. s. úspešne ukončili revitalizáciu podchodu na Trnavskom mýte. Od 27. augusta 2018 budú Bratislavčania po necelom roku rekonštrukcie môcť využívať plne funkčný a moderný podchod s obchodmi a službami.


„Po dlhoročnom chátraní podchodu, ktorý bol hanbou Bratislavy dnes stojíme v modernom krásnom podchode, na ktorý môžeme byť hrdí. Prvýkrát v histórii bude podchod vrátane prístupov bezbariérový, reprezentatívny a stane sa miestom, kde sa ľudia radi pristavia. Rekonštrukcia podchodu je prvým krokom k vytvoreniu nového dopravného a spoločenského uzla Bratislavy, ktorým sa stane lokalita Trnavského mýta. Tento priestor je veľkou výzvou nielen pre investorov, ale aj pre nové dopravné riešenia v oblasti koľajovej dopravy,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

Revitalizácia podchodu bola rozdelená na viacero etáp, pričom podchod bol po celú dobu sprístupnený verejnosti s minimálnymi obmedzeniami. Bratislavčania získali moderný, bezbariérový a funkčný verejný priestor chránený 24-hodinovým kamerovým systémom a bezpečnostnou službou.

 

Projekt priniesol celkovú premenu zázemia podchodu a vnútorných priestorov. Boli vymenené všetky eskalátory, novo vybudované výťahy, ktoré zabezpečia pohyb imobilných občanov, mamičiek s kočíkmi a tiež starších ľudí. Rovnako boli zrenovované všetky vstupy do podchodu a úprava sa čiastočne dotkla aj električkových zastávok.

„Za menej ako rok sme vytvorili verejný priestor hodný 21.storočia, v projekte, ktorý považujem za príklad konštruktívnej spolupráce mesta a súkromného investora. Ľudia tak môžu podchodom konečne prechádzať bezpečne a využívať širokú ponuku služieb. K Trnavskému mýtu cítime prirodzenú zodpovednosť, keďže neďaleký Central bol našim projektom,“ povedal Peter Lukeš, predseda predstavenstva spoločnosti Immocap Group, a.s.

Podchod sa rovnako môže pochváliť kompletne novou elektroinštaláciou, osvetlením, novými rozvodmi vody a kanalizácie, novou vzduchotechnikou, renováciou povrchov podláh, stien a stropov, renováciou schodísk, zberným hospodárstvom s polozapustenými kontajnermi, výtlačným potrubím či modernými verejnými toaletami.

Celková výška investície rekonštrukcie podchodu je 4,1 mil. eur, pričom hlavné mesto sa na projekte podieľalo sumou 1,6 mil. eur a developerská firma Immocap Group, a.s. investovala 2,5 mil. eur.

 

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: