Sahajda nikomu nedal šancu

Telekom Night Run lámal rekordy

[j.protic] publikované: 2018-09-11 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Vyše 5000 bežcov v uliciach slovenskej metropoly, súboje slovenskej elity o majstrovské tituly, výborná atmosféra na štarte, na trati i v cieli – to všetko charakterizoval jubilejný 10. Ročník populárneho bratislavského nočného behu – Telekom Night Run (TNR).

Primátor slovenskej metropoly Ivo Nesrovnal spolu so županom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom poslali v ústrety 10 kilometrom rekordné pole 4512 bežcov. Keďže v piatok si na detskom nočnom behu Rexík zašportovalo 529 malých bežeckých nadšencov, na Telekom Night Run premiérovo padla päťtisícová účastnícka hranica. Večernú Bratislavu obdivovalo dovedna 5041 bežcov.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!

Telekom Night Run mal tentoraz aj prívlastok majstrovský. Už druhý raz v krátkej histórii podujatia (predtým v roku 2015) bojovala naša elita o tituly majstrov Slovenska. Na radosť riaditeľa pretekov Petra Pukaloviča vyhral bežec z klubu spojeného s organizovaním Telekom Night Run. Do cieľa desiatky dobehol prvý za 30:18 min, účastník maratónu na ME 2018 v Berlíne Tibor Sahajda z BMSC Bratislava. Dvadsaťsedemročný vytrvalec triumfoval s náskokom 1:05 min pred víťazom predošlých dvoch ročníkov bratislavského nočného behu Jozefom Urbanom z TJ Obal servis Košice. Bronz v rámci slovenského šampionátu získal vlani druhý na TNR Marek Hladík behajúci za BK HNTN Bratislava (31:31).

V súťaži žien triumfovala Veronika Zrastáková z ŠK ŠOG Nitra výkonom 36:15 min pred Silviou Valovou z klubu Zdravie v pohybe Lučatín (36:49). Tretia dobehla v celkovom poradí nádejná strednotratiarka Interu Bratislava Elena Dušková (37:13), ktorá si „odskočila“ k vytrvalkyniam a získala juniorský titul. Bronz v rámci M-SR patril celkovo štvrtej Lucii Janečkovej (37:31) z domáceho klubu BMSC Bratislava, víťazke Telekom Night Run 2012.