Slovenské dni v rakúskom národnom parku

Donau-Auen – Dunajské Luhy sú poučné

[j.protic] publikované: 2018-03-27 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Rakúsky národný park (NP) Dunajské luhy (Nationalpark Donau–Auen) neďaleko Bratislavy rozprestierajúci sa medzi naším hlavným mestom a Viedňou opäť otvára svoje brány pre verejnosť.


V Centre NP - v zámku Orth 35 km od Bratislavy v obci Orth an der Donau aj v tomto roku mysleli na návštevníkov zo Slovenska. Uskutočnia sa tzv. slovenské dni, kedy budú mať Slováci zvýhodnené vstupné, ale aj výklad zaujímavostí v slovenčine.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

 

Mimoriadna ponuka pre návštevníkov zo Slovenska bude už od Veľkého piatku (30.3.). Ďalšie termíny sú Veľkonočný pondelok (2.4.), 21. apríl, 1., 8. a 19. máj, 2. a 16. jún, 5. a 28. júl, 11. a 29. august, 1. a 15. september, 6. a 20. október a 1. november.

Počas slovenských dní so zľavou na vstupnom v Centre NP možno využiť hodinové prehliadky výstavy o vzniku a histórii Dunajských luhov so slovenským sprievodcom. Ich začiatky sú o 10.30, 11.30, 13.30, 14.30, 15.30 a 16.30 h. Súčasťou návštevy je individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a ostrova pri zámku s ojedinelou podvodnou pozorovateľňou dunajských rýb a rastlín. Informačný materiál všetkých zvieracích, rastlinných a iných stanovíšť ostrova je tiež v slovenčine.

 

Národný park Donau-Auen - Dunajské luhy), je niekoľko rokov obľúbeným cieľom výletov mnohých slovenských návštevníkov. Doslova chráni posledné veľké územie pririečnej lužnej krajiny, v strednej Európe. Životodárnou tepnou tohto územia je prirodzený tok Dunaja, práve rieka vytvára životné prostredie pre mnohé vzácne rastliny a živočíchy. Ponuka aktivít priamo v národnom parku je pestrá a rôznorodá: počas peších túr, či splavoch, skúsení sprievodcovia zasvätia návštevníkov do tajov čarovnej prírody Dunajských luhov.Ideálne miesto aj na výlety pre rodiny s deťmi...

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: