Spoločne za pamiatkami UNESCO

Projekt Česko-UNESCO-Slovensko

[j.protic] publikované: 2018-03-29 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Aj Banská Štiavnica sa nachádza na zozname pamiatok UNESCO

Pri príležitosti stého výročia vzniku niekdajšieho spoločného štátu Čechov a Slovákov a štvrťstoročia od jeho rozdelenia na dve samostatné republiky pripravil dobrovoľný zväzok České dedičstvo UNESCO zaujímavý projekt Česko-UNESCO-Slovensko.


Okrem osvety a propagácie všetkých českých a slovenských divov sveta zapísaných v Zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO je česká súťaž v tomto roku rozšírená na Slovensko v záujme lepšieho spoznávania pamiatok. . Stačí do konca roka 2018 navštíviť tri miesta s pamiatkou UNESCO v ČR alebo SR a môžete vyhrať víkendové pobyty či iné ceny. Informácie sú na internetovej stránke www.unesco-czech.cz. V Čechách táto súťaž bola spustená na jar roku 2012 a teší sa veľkému záujmu.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Ako informovala riaditeľka združenia Michaela Severová pri príležitosti 25. výročia od rozdelenia štátu, chceli naše dve krajiny zase spojiť pamiatkami UNESCO. Preto vydali nástenný kalendár Česko-UNESCO-Slovensko s podtitulom Po 25 rokoch opäť spolu. Chcú predstaviť slovenským záujemcom české pamiatky a naopak. prvý raz českých zvedavcov pozývajú aj na návštevu siedmich slovenských pamiatok a slovenských hostí zasa na cestu za českými mestskými a vidieckymi, svetskými aj cirkevnými unikátmi svetového významu.

Kto sa na takého putovanie zaregistruje, navštívi aspoň tri pamiatky UNESCO a dá si to potvrdiť do špeciálneho preukazu, má šancu získať niektorú z dvadsiatich cien, napríklad aj víkendový pobyt v zámockých apartmánoch v Litomyšli (na obrázku) či v štvorhviezdičkovom hoteli Hviezdoslav v Kežmarku. Trvanie súťaže je podľa organizátorov neobmedzené, tj nie je limitované žiadným dátumom.

Na území Česka sa nachádza dvanásť unikátnych pamiatok, zapísaných v zozname Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, na Slovensku ich je sedem.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: