Telekom Night Run jubiluje

Beh aj o tituly

[j.protic] publikované: 2018-09-06 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Na štarte v roku 2017

Jubilejný, 10. ročník populárneho bratislavského nočného behu – Telekom Night Run (TNR) v sobotu 8. septembra o 20.00 h bude mať špeciálny prívlastok. Bude znova majstrovský.


V tomto roku totiž budú na TNR bojovať o tituly elitní slovenskí vytrvalci v cestnom behu na 10 kilometrov v seniorskej, juniorskej i veteránskej kategórii, v súťaži jednotlivcov a taktiež družstiev. Telekom Night Run nebude mať punc slovenského šampionátu v cestnom behu na 10 km prvý raz, premiérovo sa o tituly bojovalo v Bratislave aj v roku 2015.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

Na nezvyčajnú nočnú bežeckú prehliadku Bratislavy vybehnú 8. septembra opäť tisíce pohybu chtivých ľudí rôzneho veku. Najstarší účastník podujatia bude niekdajší popredný slovenský vytrvalec, už 78-ročný Karol Petöcz. Renomovaný bežecký kouč privedie na štart viacero svojich zverencov z AK Veterán Bratislava, ktorí sa predstavia aj v rámci majstrovstiev Slovenska.

Črtá sa, že 10. ročník bratislavského nočného behu, ktorý začínal v roku 2009 s 895 bežcami, bude mať nielen prívlastok jubilejný, ale aj rekordný. „Verím, že naplníme maximálnu kapacitu a dosiahneme päťtisícovú hranicu. Ostalo už len pár desiatok voľných čísiel,“ nádejal sa riaditeľ 10. ročníka Telekom Night Run Peter Pukalovič.

Organizátori sa pri príležitosti jubilea rozhodli oceniť verných bežcov. Šestnásti účastníci, ktorí absolvovali doterajších deväť ročníkov, dostali bezplatné štartovné, účastnícke tričko a od generálneho partnera podujatia nové bežecké tenisky.

Bežcov na trati TNR, ktorá sa v porovnaní s minulým rokom nezmenila a znova sa pobeží cez električkový tunel pod hradom, čaká svetelno-hudobná šou na 8 rôznych pódiách rozmiestnených približne na každom kilometri trate. Kto zvládne desiatku do jednej hodiny, dobeh mu spríjemní populárny raper Majk Spirit, ktorý bude mať v priestore cieľa polhodinový minikoncert.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: